Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ilyen az absztrakt festmény/ra...

Kismateka kérdése:

Ilyen az absztrakt festmény/rajz? Többi lent! Mostanába kezdtem ezt csinálni milyen lett?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 15. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát keress rá képeknél, hogy milyen a többi!!:) Am szerintem én ezeket kiszínezném. Csinálj olyat is!!:) Jók ezek, csináljad!!:)
2013. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
szerintem ez firkálás, a művészethez nem sok köze van
2013. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor mutass ha ez firkálás a tied milyen?
2013. okt. 15. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha én értek a filmművészethez, szoktam kritikákat megfogalmazni filmekről, akkor ezt csak úgy tehetném igazából, ha előtte leforgatok párat? Ne legyél már ennyire ostoba. Rajzolni, festeni és fotózni sem kell tudnia valakinek ahhoz, hogy kritikát fogalmazzon meg egy képről.


Ilyet pár perc alatt lerajzol akárki egy unalmas előadáson, csakhogy teljen az idő. Ez valóban egy firka, egy kisiskolás is képes ilyet készíteni.

2013. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, főzni se kell hozzá,hogy az ember azt mondja egy kajára,hogy jó vagy rossz. Viszont aki főz,az valószínű az pontosabban meg tudja mondani,hogy miért jó vagy miért rossz .

Szóval az igazi absztrakt művek sem csak úgy születnek,rájuk is vonatkoznak a képalkotás szabályai,de persze nem mind egyszerre. Azaz felesleges a perspektívát stb keresni. A lényeg az - ahogy én gondolom -,hogy egy absztrakt mű úgy hasson ,hogy konkrétan a téma nincs a képen,de mégis azt a hatást éri el,mintha ott lenne.

Pl nem fested meg ,ahogy az emberek konkrétan ölik egymást,de a háború a vér színét felhasználod. Valamint olyan formai jegyeket,amelyek erőszakot sugallanak.

2013. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez inkább csak egy vázlat egy későbbi könyv-illusztrációhoz. Ennél többet nem tudom, mit lehetne kihozni belőle.


Itt nézelődj.

[link]

2013. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez firka, amit egy unalmas fizika óra után találsz meg a padlón heverve. Tudod az absztrakt is csak akkor művészet, ha egy gondolatot, érzést akarsz vele közölni. Ezzel mit szerettél volna kifejezni? Válassz egy témát, történetet, eseményt, tárgyat, személyt akármit és a jellemzőket szimbólumokkal, motívumokkal, színekkel ábrázold. Előttem már leírták, hogy hiába szabad dolog a festészet, a művészetek hülyeséget és értelmetlen dolgokat nem alkotunk. Legyen oka, hogy miért ilyen formájú, irányú színű az a valami. Nem kell egyértelműnek lennie mert ez is szubjektív, hogy kinek mit jelent egy-egy ábra, de te tudd az okát, a saját véleményed, hogy mi is az a képen.
2013. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van címe?
2013. nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!