Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészeti egyetemre járni =...

Művészeti egyetemre járni = elpazarolt évek, antiszemitiznmus és éhenhalás?

Figyelt kérdés

Szóval felvettek egy művészeti egyetemre, de az egész családom azt vallja, hogy ez egy izraelita "buli" ahova nem, vagy csak nagyon nehezen fogadják be a valláson kívülieket. Ha olyan munkáról van szó, amiben komolyabb pénz van általában vagy lekapcsolják a diákot a témáról, vagy totálisan kihasználják és az egész csak arról szól, hogy egy bizonyos "művész" tanárcsapat megéljen valamiből.


Na az a helyzet, hogy én is egyre inkább ezt tapasztalom, de lehet, hogy velem van a baj.


Azt, hogy rendes, tiszta fejjel gondolkozó, innovációkat, üzleti kapcsolatokat kereső diákként próbálják elhomályosítani a tanulmányaimat, próbálnak akadályozni, azokat pedig, értelemszerűen, akik a vállalatigazgató apuci anyuci széltől is óvott pici gyerekeként kerültek be ide, kesztyűs kézzel kezelik, ugyanis számukra ez nem tanulás, csak valamiféle sznob úri-muri, mert a megélhetésük már biztosított.


Kezdem úgy érezni, hogy ott kellene hagynom az egészet, és kimenni külföldre dolgozni, mielőtt belőlem is valami félmeleg izraelitabérenc "művésztanár" lesz, aki a szőke diáklányok mellett egész életében agyagot simogat....


Szeretnék jól keresni, trópusi szigetekre kijutni, szép házat, lakást fenntartani, de a művészetben akármilyen innovatív is vagyok nem látok pénzt. Nyilván az ember azért jár egyetemre, hogy jobban keressen mint az átlag, az én esetemben úgy néz ki, ez szinte visszafele működik.


2013. okt. 17. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Megélni nem fogsz belőle. A művészet nem erre való..sajnos. Vagy tudsz itt olyat, aki ebből megél? Mert én nem.
2013. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hová vettek fel?
2013. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van, már késő, megfertőztünk. Hamarosan te is egy leszel közülünk! Muhahahahaha!


Üdv,

a zsidók.

2013. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írnám le hova vettek fel. Egyébként már egy éve oda járok. Annyit elárulok, hogy az egyik nagyobb budapesti művészeti egyetem.
2013. okt. 17. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor sejtem.


Ha nem tetszik a légkör, hagyd ott. Lehet, jön egy sokkal jobb, hozzád illőbb lehetőség.

2013. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán megélhetsz belőle, mert egyetemi végzettséget ad. Nagyon sok céghez meg az ilyen tingli tangli hülyeséget is elfogadják mint felsőfokú! Baráti körömben is vannak páran akik ugyanilyen értelmetlen egyetemi szakokon végeztek, és most normális állásuk van. Szerintem örülj neki, hogy nem egy normális szakon vagy ahol tanulnod kéne.
2013. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: írtam privátban is, ment a zöld kéz.
2013. okt. 17. 23:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kicsit több küzdést vártam volna Tőled. Nem érzed úgy, hogy túl hamar feladod?


Azt írod: "Szeretnék jól keresni, trópusi szigetekre kijutni, szép házat, lakást fenntartani, de a művészetben akármilyen innovatív is vagyok nem látok pénzt." Egyelőre nem tudjuk, mennyire vagy innovatív a művészetben, vagyis nem tudjuk megítélni szavaid igazságtartalmát.


Amúgy a fogtechnikusok is jól keresnek, és az egy kreatív munka. Vagy a CNC-gépkezelők.


Üdv R.

2013. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2014. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!