Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki ezen az oldalon van az...

Aki ezen az oldalon van az nem szokott levegőre járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit provokatív a kérdés, de mégis, az interneten ha jön egy hír hogy összefirkáltak egy buszt akkor mindenki kommentálja hogy eltörné a kezét, meg rácsapna kalapáccsal de igazából ezek az emberek nem cselekednének ilyet. És én is itt ezt látom az ateistáknál és természetesen keresztényeknél is, de ezt inkább ateistáknál: Az interneten mindenki rengeteg gyűlöletet áraszt, főleg itt ezen az oldalon, azt mondják hogy hülyék a hívők és gyalázzák Jézust, természetesen a keresztények is csinálnak hülyeségeket itt, de a való életben engem senki se szídott a vallásomért, 1 ember mondta hogy Krisztus béna volt hogy nem verte meg őket meg h a vallás hülyeség, az mégpedig egy olyan srác volt akinek dühkitörései voltak, gyógyszert kellett szednie és semmibevette az embereket. Keresztények is csinálnak sok hülyeséget, mikor olyan táblákkal tüntetnek hogy a melegek pokolba mennek, meg minden, de úgy érzem hogy aki itt van az itt merészen kifejti a belső véleményét de amikor kimegy a friss levegőre emberek közé akkor azt nem hangoztatja.

Szóval a kérdés: függetlenül hogy ateista, keresztény, vagy netán arab, vagy bármilyen vallású vagy, a napodat számítógépezéssel töltöd vagy társaságba is mész?


2013. szept. 17. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én hogyha van szabadidőm, vagy ki akarom kapcsolni magam egy kicsit, akkor netezek. Bár tudatosan próbálom visszafogni magam. Most például migrén van, de már kezd elmúlni, és nem tudok tétlenül feküdni :)


Amúgy a radikális keresztyén meg ateista témához: én világéletemben református voltam. Provokatív vagy idegesítő szándékkal nem szoktam amúgy felhozni a vallás témát, nekem viszonz egyszer volt problémám belőle. Egy illető megkérdezte, hogy vallásos vagyok-e. Én feleltem, hogy igen, erre egy óráig azt hallgattam, hogy miért nincs Isten és miért hülyeség az egész. A legbosszantóbb az volt, hogy fogalma sem volt a vallásról (csak elképzelte magának, hogy szerinte mit hírdet a vallás)...

2013. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem féllábam a koporsóban aranyapám.

De nem csak gépezni szoktam...

Betegesen próbálbom összeszedni magamat és a maradék erőmet sportolni. Most viszont jön a tél, amit annyira vártam az önpusztító gondolatok miatt, már várom, hogy nyár legyen!

Várom, hogy vége legyen az a rohadt mai nap, de a holnapot már nem akarom.

2013. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudni kell erről a fórumról:


Itt találkoznak az ellenkező nézeteket valló emberekről.

Ez a fórum névtelen és arctalan, a legrosszabb, ami történhet, hogy egy durvább hozzászólás utánn törlöd a cookiekat és újraregisztrálsz.


Amit tudni kell a fórumokról általában:


A fórum nem chat, nem valós időben zajlik a kommunikáció, van időd részletesen leírni a gondolataidat, utána keresni részleteknek és forrásokat hozni rá. Olyan részletesen érvelhetsz az álláspontod mellett, ahogy az utcán nem tudnád a kisujjadból kirázni.


Amit tudni kell a mai világról:


A mobilinternet, wifi hotspotok, tabletek és okostelefonok világában nem kell a szobában gubbasztani, hogy fórumozhass. Gyakorlatilag bárhonnan fel lehet nézni, ha késik a busz, unalmas az előadás, a barátnődet várod egy ruhabolt előtt, kb. bármikor, amikor van 10 szabad perced.

2013. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ha az utcán támad le egy hittérítő, annak is ugyanúgy megmondom a véleményem.
2013. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fura, mert én is elhajtanám az összeset. Kivéve, ha jól néz ki :D
2013. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ateista/agnosztikus vagyok, és igen, ki szoktam menni a levegőre. És ott is bátran vállalom fel azt, amiben hiszek: minden vallás egyforma, egyformán nagy kalap sz*r. Népbutítás, és a technika és tudomány fejlődését akadályozta/akadályozza a mai napig. Alaptalan és agresszív mesék,amelyekkel nem lenne gond, ha az emberek nem gondolnák, hogy a benne leírt dolgok tényleg valósak, megtörténtek.
2013. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

gyakorivalasz2: persze, nyugodtan tedd ha nem vagy kiváncsi rá

De én ennél durvább esetekre gondolok

2013. szept. 17. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Nos itt én is többször írok ilyen témában,mint a való életben,mert ott kevesebbszer jön oda valaki hozzám,hogy így meg úgy a vallás vagy ezotéria vagy egyéb dolog,amiben nem hiszek.

Ha viszont odajön és elkezdi mondani,hogy mi van,akkor reagálok. Kivétel talán a családtagok.

Szóval a környezet behatárolja a dolgot.

Az az igazság,ha mindenki itt névvel írná,amit ír,akkor biztos kevesebb vita volna,mert az emberek féltik a kapcsolataikat és félnek a következményektől.

Pl te mondanád itt,hogy buta napisten hívők névvel,ha kiderülne,hogy a feleséged főnöke az?:)

Szóval nincs semmi különleges abban,ha itt az emberek fel mernek tenni olyan kérdést,amit normál esetben nem. Vagy válaszolnak olyanra,amire normál esetben nem. Szerinted az lenne a jobb,ha nem tehetnék meg?

2013. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem megvet a család, mert hiszek Istenben, így annyit kaptam már a pofámra, hogy senki sem tud újat mutatni. Levegőre is szoktam járni.
2013. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szoktam levegőre járni. De ez nem ettől függ. Aki itt kultúrálatlanul viselkedik, az a mindennapjaiban is azt teszi. Csak a mindennapi életben nem szoktak vadidegen emberek túl gyakran leülni egymással szemben, és kibeszélni különböző témákat. De ha fognánk innen két díszpéldányt, és leültetnénk egy asztalhoz őket, hogy beszélgessenek vallásról, politikáról, stb., ugyanolyan ordenáré módon viselkednének, mint itt.
2013. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!