Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jók a rajzaim?...

Szerintetek jók a rajzaim? (képek)

Figyelt kérdés

Egy ideje már rajzolgatok otthon hobbi szinten, de semmi önbizalmam nincs hozzá.

Sokan látták már képeimet (anyám, barátaim...), de reakció az semmi vagy annyi, hogy dejó (persze így unottan), ergo nincs semmi visszajelzésem, ezért jöttem ide gyk-ra.


Ezeket netes kép alapján rajzoltam, kisebb-nagyobb eltérésekkel, amik vagy szándékosak vagy véletlenek voltak, többnyira szándékosak :)

[link]

[link]

[link]


Az a problémám, hogy fejből szinte semmi jót nem tudok rajzolni, de viszont kép alapján vagy egy kis besegítéssel minden szuperül megy.

Amúgy én ilyen művészetkedvelő típus vagyok, rajzoláson kívül még zongorázom, fotózok, photoshoppolok (ami már majd' profi szinten megy, mert már vagy 4 éve használom)...

16Fiú



2013. nov. 1. 20:50
1 2 3
 1/28 tanárúrkérem ***** válasza:
Én bírom az ilyen rajzokat, de ha ez csak másolás, akkor ez ügyes technika, semmi több. Önálló ötletek, kreativitás, új képi világ, ha erre nem vagy képes, akkor ez kézügyesség, nem több. Jó volna tudni, mennyit változtattál az eredetihez képest.
2013. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

nah akkor most felvilágosítalak:


azért nem mondanak rá semmit, mert elvontak a rajzok, agressziót és a többi negatív tinikkel kapcsolatos dolgokat sugalnak, olyan komorak, sötétek, depresszívak... kb annyit mondanak hogy sürgösen kellene egy pszichológus. és mondhatod nekik azt hogy nem te rajzoltad, hanem egy kép alapján csináltad, de azt a képet is te választottad.

próbálj meg otthon összeállítani egy csendéletet (anyud fazekai egy két gyümölcs egy rúd szalámi) beállítani a szoba egy sötétebb részébe, megvilágítani mondjuk egy zseblámpával vagy asztalival és azt lerajzolni.



az viszont baj ha fejből nem tudsz rajzolni. és itt nem arra gondolok hogy nem tudod a test mozgását stb megrajzolni, mert ahhoz még a legjobb művészek is segédletet használnak, amit átalakítanak, hanem azzal ha nincs elég képzelő erőd hogy magadtól alkoss valamit és ne csak lemásolj egy már meglévő képet.



amúgy érdemes fejlesztened a tudásod, mert nem vagy tehetségtelen, bár nyilván ez másolt képeknél nem jön le annyira mint az említett csendéletes rajznál.. (esetleg egy olyat tölts majd fel ide megint)

2013. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én is nagyon szeretem az ilyen absztrakt cuccokat :)

Bocsi, az original képek linkjei már nincsenek meg...

2013. nov. 1. 21:03
 4/28 A kérdező kommentje:

#2, holnap majd firkantok valamit és majd azt is felteszem:)

És nem, nincs gond a fejembe, szimplán csak tetszik ez a fajta szemléletmód.

2013. nov. 1. 21:05
 5/28 anonim válasza:

Csupán szőrszálhasogatásként: nem absztrakt, hanem szürreális képek.

Egyébként nekem tetszenek, csak gyakorolj többet, mert kissé el vannak nyújtva az alakok.

Én azt tanácsolom, hogy próbálj meg saját fejedből is alkotni, mert ha csak lemásolsz egy képet, akkor szép lesz, szép lesz, de az nem művészet, vagy jobban mondva inkább nem értékelhető, mert az ilyen, képről lemásolós technikát akár egy jobb agyféltekés akármicsodán is el tudja sajátítani az ember.

Egyébként nagyon ügyes vagy, csak így tovább :)

2013. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

szürreális... igazad van, hülyevagyok :D

Mellesleg köszönöm kedves szavaid és majd megpróbálok fejből is rajzolni

2013. nov. 1. 21:25
 7/28 anonim ***** válasza:
én elhiszem hogy nincs baj a fejedben, vagy csak még te nem tudod :D (hihihi) de tudod az "átlag" embernek az ilyen képekről ez jut eszébe pl keress a neten egy Salvador Dali vagy más hasonló stílusban alkotó festőt, és mutasd meg anyudnak a képet és kérdezd meg hogy mi róla a véleménye, de említsd meg hogy híres festő készítette, de nevet ne mondj
2013. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Folytasd csak a rajzolgatást,jó lesz ez....;)
2013. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Anyám nem hülye, tudja ki az a Salvador Dali :)

Utolsó kedves vagy köszönöm!

2013. nov. 1. 21:59
 10/28 anonim ***** válasza:
Technikailag jók, szerintem érdemes lenne egy jó mestert keresni, hogy fejlődni tudj. Az önbizalmad is rendbe jönne.
2013. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!