Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy "vers", nagyon borzasztó?

Sándorjános kérdése:

Egy "vers", nagyon borzasztó?

Figyelt kérdés

Nem vagyok költő, sose leszek az (sőt, azt se hiszem, hogy ez vers, inkább prózai), de ezt én igazán leírtam, mert valahogy ki kellett adnom magamból. Típikus eszményi szerelem sztori. Úgy érzem nem tudnék se hozzátenni, sem elvenni belőle, hogy ne károsodjék, hát nekem borzalmas az ízlésem? Ezt szeretném megtudni.


A pirkadattal

1

Ott lesz Ő.


Reggel van

Ködszürkület halványan csengő.

Koszos utakon korán-kelő baktat,

hívja a vereslő pirkadat.


Meghasadva versel lelkesen,

siető léptei egymást tetőzik.

Nem kételkedik, csak időzít.

Önzőn maga elé célt készít hevesen:

Ott lesz Ö, mert kell, hogy ott helyben

plátói szerelem, vagy nem.

Csak kéregetni szépen istentől mázlit,

kis erőt, vagy bármit: hogy ne féljen,

ha éppen egyszerre kell szállni,

és pillanatnyit koncentrálni

a perc hevében kell.

Legalább szerencsével -

csak forgolódni a buszon, összetalálni-

kecsesebb kéz kezével


Ott lesz Ő és helyt kell állni.

Vállalni a szót, a mélységével rémít.

Mint kifakadó jót, és rémhírt,

enged kiapadásig a nap. Kormosat.

- Fényre lépni minden erejével,

és megtisztítani Majd.


(Egy három részletes hosszabb mű 1. részlete a második, és harmadik nyomába sem érnek)



2013. nov. 4. 21:13
 1/8 tanárúrkérem ***** válasza:
66%

De hát ez tök jó vers, ne viccelj!

Csak a közepén ez a 2 sor elég furi, nem illik bele:"Ott lesz Ö, mert kell, hogy ott helyben

plátói szerelem, vagy nem."

2013. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:3
2013. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz. Valójában jó. Nekem bejön. :)
2013. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Túlságosan elvont azt hiszem gyakran még néha te sem érted mit is akarsz érzékeltetni átadni gondolatként az olvasónak és csak azért írsz dolgokat sok helyen mert az ott "jól mutat".

Pl:verselő pírkadat.Nagyon szerencsétlen jelzöje a pírkadatnak.Vagy:összetalálnikecsesebb,ugyan egyedi, de értéktelen szóösszetétel.Vagy:kifakadó jót, és rémhírt,enged kiapadásig a nap.Kormosat.Ha valami kifakadóan jó akkor miért lenne kormos?Szintén zavaros.

Összegzés:Éretlen.Olyan területeire kalandozol a költészetnek ahol még járatlan vagy,amely területen képzettség és költészeti ismeretek hiányában csak botladozol és bukdácsolsz.Próbálkozz egyszerűbb formákkal mert ezzel-nem akarlak megsérteni mert az önkritikád az teljesen rendben van- inkább kinevetteted magad!

2013. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem is tök jó :)
2013. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

utolsó előtti :) köszönöm, hogy építő jellegű kritikát is kaptam. A most következő dolgokat feleslegesen írom le, mert értelmetlen maszlag a vers, ha csak én értem meg (és valóban zavarosan hathat másnak), ezek kissebb, nagyobb fogózkodók, hogy bár szándékosan rébuszokban beszéltem, érthetőbb legyen:

Sajnálom, az öszetalálni - kecsesebb az nem szóösszetétel akart lenni, csak nem tudtam jól megtördelni a sorokat, valahogy a hangsúlyt nem tudtam sorokra bontani (mert szabálytalan), a "-" a lendület továbbgörgetése lenne. A kormosat lehet valóban nem kellene oda, bár az az őrá telepedett hajnali sár, sötét és egyéb fáradtság kifejeződése, amitől megóvhatnánk, megtisztíthatnánk egymást. Vörös a haja (az egyetlen ismertetőjegye) :) a vereslő pirkadat=Ő a jó és rémhír a próbálkozás két véglete, amikor vállalni kell a szót, ahogy a kockázatot, hogy besűlök és elásom magam a szemeiben. A végén a Majd a legszánalmasabb viselkedéseim egyike, miníg elnapolni, és gyávaságommal elszámolni újra és újra (lassan 1 éve írtam, már nem esnek ebbe a hibába).

2013. nov. 5. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Így hogy magyarázatot füztél hozzá így már másképpen értékelhető amit írtál.Csak az a baj hogy nem lehetséges a magyarázat minden vershez ez ugye evidens.És ebböl következöen ez a probléma továbbra is létezik a írásodban.

A vers a bejegyzéseid ugyan nem sokat mondanak el de azt sejtetik hogy a világ egészen apró rezdüléseire is érzékenyen vagy képes reagálni.És ez bizony komoly erény.

Azt írod nem vagy költő.Ez igy van.Majd azt,hogy nem is leszel.Honnan tudod? Lehetsz.Bár első bejegyzésem végén azt írtam hogy ezzel a verssel kinevetteted magad,van egy költöi énképed amit azt hiszem nem érzékelsz.Ezt az énképedet egy nagy doboz puzzle-hoz tudnám hasonlítani ami még nincs kibontva.Megvan benne minden ami a remek végeredményhez kell,csak összekeveredve,rendszer nélkül.

Ki kell bontani és apránként összerakni ami izzdságos idöigényes nehéz munka de meg lehet csinálni.Bontsd ki a saját költői énedet és rakd össze!Azt hiszem egy nagyon tetszetős költő képe lesz a végeredménye a hosszú izzadságos munkádnak.És még valami.Ne ostorozd magad,és ne esS a túlzott szerénység hibájába!

Üdvözlet Jenei Debrecenböl

2013. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked :)
2013. nov. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!