Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok nekem olyan filmeke...

Mondanátok nekem olyan filmeket és színdarabokat, amik "kötelezőek" az alapműveltséghez?

Figyelt kérdés

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen szeretnék továbbtanulni és már most szeretnék betekintést nyerni a színház és a film világába.

Szeretek olvasni, színházba járni és filmeket is nézni, de sajnos csak össze-vissza olvasgatok és filmezek.

Mondanátok nekem "alapdarabokat", amiket illene ismernem, hogy bekerüljek oda?

Könyvcímek, filmcímek, színdarabok, neves rendezők. Köszönöm!



2013. dec. 8. 19:33
 1/4 anonim válasza:
39%

filmek:

Forest Gump (1994)

A remény rabjai (1994)

Gladiátor (2000)

Kutyahideg (2006)

Good will hunting (1997)

Hair (1979)

A rettenthetetlen (1995)

2013. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Színdarabok/operák...stb: Varázsfuvola, Aida, Rómeo és Júlia, Operaház fantomja
2014. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket "illik" ismerni:

Shakespeare művek

Molière színdarabjai

Bertoldt Brecht

G.B. Shaw

Madách Imre

Jean Anouilh

Jean-Paul Sartre

Samuel Beckett

Thomas Mann

André Gide

Jean Cocteau

Néhány ógörög dráma (Euripidész, Anakreón stb.)

Híres magyar drámaírók (Molnár Ferenc, Katona József, Heltay Jenő, Illyés Gyula, Örkény István stb.)


(Ezeket csak kapásból írtam, természetesen nem mindegyik fontos, és vannak nyilván ismertebbek és fontosabbak is, amik érdekesek lehetnek. És csak színdarabokat, drámákat említettem.)

2014. nov. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A kérdésem tavaly decemberben írtam ki, s azóta rengeteg unalmas órámat tettem "hasznossá" ilyen művek megnézésével és olvasásával!

Köszönöm!

2014. nov. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!