Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet Magyarországon...

Hogyan lehet Magyarországon érvényesülni a fényképész szakmában? (képeim)

Figyelt kérdés

Jelenleg önképző vagyok, célom érdekében 2naponta leadok egy munkát saját magamnak, úgy mintha valami megbízást kellene elvégeznem. Nagyon komolyan veszem ezt és ezzel szeretném keresni a későbbiekben "kenyerem".

1-2 éven belül párommal külföldre költözünk, de már itthon szeretnék befutni. PS-t nem használtam még saját akaratból , hogy rákényszerűljek a géppel művészkedni.

Hogyan érhetem el , hogy felfedezzenek? Párom lebeszélt korábban egy bemutatóról, mert szerinte a rossz vélemények gátolhatnak most még... de valahova elszeretnék indulni, mert perzse fényképezek , de így visszajelzéseket nem kapva nem tudom felmérni, hogy az emberek látnak -e fantáziát a képeimben, vagy csak üress , átlagos amatőrségnek hiszik azt amiben több órá, figyelem, erő pezseg...

Tudna esetleg valaki valami jó helyet, versenyt, vagy bármit ahol megmutathatom magam?



2013. dec. 12. 15:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. dec. 12. 15:30
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Jelentekezni kell pályázatokra. Például múltkor volt a XIX. Alföldi Fotószalon:


[link]


Ilyenekre.

2013. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De kinyírnám azokat az embereket,akik állatokat bántanak/ölnek,ezek olyan undorító képek(már bocs),de a növényesek tetszenek
2013. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 tanácsa jo! Vannak szerintem jo képeid.
2013. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim szoktak baromfit vágni, ez szerintem természetes, volt még egyéb állatos kép ahol esetleg halott ott nem én tettem . Bár egy élet kimullása van a képen más szimbólikus jelentései is lehetnek, nézőpont kérdése csak....

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 12. 16:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Jók:)
2013. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Régen tanultam művtörit és fotóztam is.

Sajnos elég sok hibát találtam a képeidben, de nem akarom a kedvedet szegni, javaslom, hogy olvass el kompozíciókról, asszimetriáról és kidolgozásról szakkönyveket.

Az arc kiemelése nem járhat azzal, hogy a feje búbját minden alaknak levágod, nem tudom, ez szándékos e, na tessék mégiscsak leírtam, rendben, benne hagyom.

Néhány jó gondolatot érzek a képeidben.

Tanulj másoktól.

2013. dec. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szakma azzal kezdődik, hogy van egy szakmai végzettséget igazoló bizonyítványod, enélkűl amatőr vagy és sehol nem alkalmaznak. Ha nagyon komolyan veszed a fotózást, akkor ne hagyatkozz saját magadra! Azon kívül nagyon sokat kell gyakorolnod, és megmutatkoznod, hogy a képeidet, lássák, és véleményezni tudd magad is, a közvélemény alapján, és tudj alkalmazni némi önkritikát. Az önmagam elhatározom, kivitelezem, és értékelem, nagyon hamar zsákutcába vezet, mint ahogy ez nálad már be is következett! A képek egy része technikailag nagyon meg van erőszakolva, a téma, mondanivaló sem igazán olyan, amivel be lehet futni! Már-már patetikusan leírtad, hogy számodra a képek készítése mekkora munkát, odafigyelést igényel, viszont a képek nézőjét az érdekli, arról mond véleményt, amit lát, a kép elkészülésének háttere senkit nem érdekel. A képeket nem megmagyarázni kell, hanem általuk megláttatni valamit. A néző nem hiszi, hanem látja a képet, és elképzelhető, hogy nem azt látja a képben, amit te gondolsz.Egy képet úgy kell megalkotni, hogy a nézője számára egy pillanatig ne lehessenek kétségei a szándékod felől. A látvány alapján jogosan hiszik amatőrségnek. A géppel nem kell művészkedni, egyszerűen meg kell örökíteni az elképzelésedet!(kellő géptechnikai ismeretekkel) Az viszont nagyon nem mindegy, hogy mit, és azt hogyan képzeled el. Nem akarlak megsérteni, csupán javaslatot szeretnék adni: sürgősen válts témát, stílust és technikát, mert ezek a képek nem alkalmasak a "befutásra", de még egy színvolasabb amatőmunkának sem lehet nevezni őket. A technikai manipulációk öncélú, funkció nélküli értelmetlen használata csak ronthat a képeken. Nézegess fotókat a neten, jelentkezz valamilyen fotós képzésre, és igyekezz, ne te lenni a képeid zsűrije, mert elfogultság nélkül úgysem tudod elbírálni a saját képeidet! Amennyiben ezekben a képekben "több óra, figyelem és erő pezseg", akkor csak egyet tudnék javasolni!.... Sajnálom, de azt kell mondanom, ha ilyen stílussal és technikával akarod a kenyeredet megkeresni, akkor éhen fogsz halni!
2013. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de... ...ezekkel a fényképekkel nem fognak felfedezni, és nagyon finom voltam...

Több alázat és szerénység!


Egyébként pedig a 8-as válaszoló mindent leírt...

2013. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A képeid amatőrök, van egy jó fényképezőgéped és egy lencséd, de ennyi. Nincs ezzel semmi baj, mindenki volt kezdő, ha nem hagyod abba, akkor fogsz fejlődni.


Szerintem van bennük PS-bűvészkedés is, vagy más amivel ráteszed az olcsó effeketet.


Befutás. Nem tudom hogyan képzeled el a fotózást, de valójában sokkal kevésbé izgalmas munka, mint amilyennek látszik. Van több fotós barátom, ők 90%-ban unalmas munkát csinálnak. A 10% kreatív, amikor az van amit ők csinálnak, az nem hoz semmi pénzt.


Olyan ma már nincs, hogy egy fotósnak kiállítása legyen, vagy vegyék azokat a képeket, amiket ő "művészkedett össze". Szószerint több tíz millió ember vesz tükörreflexes fényképezőt évente a világon, ebből kb. 1000 fotós van, akinek vannak kiállításai, de ők sem csak ebből élnek.


Egy átlagos fotósnak így néz ki az élete: csinál 300 képet egy olyan témáról ami abszolút nem érdekli (disznóölés, hídavatás, stb.) kiválogat belőle 100-at és leadja. Ha embereket fotóz, például reklámcélokra, akkor pedig van valaki aki mond mindent hogy mi merre álljon, milyen pózban legyenek az emberek, stb.


Álomvilág azt hinni, hogy 1-2 éven belül olyan ismert magyar fotós leszel, hogy külföldön is keresett leszel. Ez inkább 10-20 év, de a több tízezer magyar fotósból is csak néhány tucatnyinak sikerült eddig.

2013. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!