Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elkezdeni egy...

Hogyan lehetne elkezdeni egy fotós karriert?

Figyelt kérdés
Fényképész szeretnék lenni. Pár év múlva leszek 18. Már most az mondják, hogy nagyon jó képeket csinálok. Imádok fényképezni, ez a hobbim. Nem tudom hogyan kezdhetném el majd a karrierem, és azt sem, hogy Magyarországon jól keresnek-e a fényképészek, sok van-e belőlük vagy nem, stb. És azt sem, hogy kell-e valami iskola hozzá. Köszönöm a válaszokat:))

#fényképész #mennyire keresnek jól a fényképészek #magyarországon sok fényképész van? karrier #karrier kezdés
2012. dec. 12. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha ilyen iramban fejlődik a technika, akkor amire te 18 leszel, már olyan gépek lesznek, hogy azokkal, egy óvodás is, profi képeket tud majd készíteni.
2012. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj szamárságot. A jó fénykép a fotós agyában és szívében készül. A technika csak rásegít. Lehet, hogy lesz olyan készülék, amely ki tudja majd a testünkből nyerni ezeket az adatokat, de ha nincs ilyen bennük, vagy hibás, akkor csak File Not Found lesz azon a képen.
2012. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Igen, tudom, hogy szamárságnak tűnik, de már valósággal el akarják bénítani,az emberek agyát, evvel a sok "okos" elektronikai készülékkel.

Biztos, hogy úgy van ahogy írtad, csak pár év múlva, már kevesen fogják értékelni, ezeket az adottságokat.

2012. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A te kreativitásodat, látásmódodat senki nem fogja tudni pótolni.

Viszont: mivel ma már bármilyen tudású fényképezőt bárki megvehet, és azok még automata módon is elfogadható minőséget produkálnak, egyre kevésbé van szükségük az embereknek fotósra. Például egy ballagás vagy szalagavató esetén (főleg most hogy válság van), sokkal többen mondanak le a hivatásos fotósról és inkább megoldják házon belül vagy a szülők által.

Egy fotóriporter állása biztosabb, csak a médiában is megfigyelhető hogy az túltelített, vagy pedig költségmegtakarítás miatt az újságírót küldik ki fotózni is, hogy ne kelljen külön fotóst felvenni.

Marad az alkalmazott fotográfus, például aki modellfotót csinál vagy esküvőit. Ehhez kell pár millió forint befektetés, nagyon jó kapcsolatok és rengeteg tapasztalat hogy kialakítsd a bevételszerzés stabil módját.


Alkalmazottként vagy egyéni vállalkozóként szükséges hozzá a végzettség, ez lehet akár OKJ-képzésen belül is megoldva, vagy média-szakos diplomával (ez szintén egy túltelített szak mindenhol).

2012. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Manapság minden 2. ember magára mondja, hogy "én fotós vagyok" vagy "érdekel a fotózás" de valójában semmit sem tudnak sem elméleti, sem gyakorlati szinten. Nekem az a véleményem, hogy megvehetsz egy jó gépet, ha összegyűjtöd rá a pénzt - de attól sajna még nem kapsz hozzá grátiszként tehetséget. Ugyanez fordítva is működik, de az könnyebben kiküszöbölhető, mint a tehetség hiány. Mellesleg egy igazi fotós egy gagyi géppel is ki tudja hozni a legjobbakat. Amúgy MOME-n képeznek fotográfusokat, ha én úgy lennék a fotózással, ahogy nem vagyok, akkor ott próbálkoznék.
2012. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat:) Azért én nem mondanám magamat fotósnak...:)
2012. dec. 14. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Ma valóban nagy divat, hogy mindenki "fotós", ami sokaknál kimerül abban, hogy a Facebookon csinál egy "Kovács Jóska Photography" oldalt, ahol persze sok "lájkot" begyűjt olyanoktól, akik egy kicsit felhúzott claritytől már seggre esnek, ez tény.

De ezek - hívják magukat bárhogyan - legfeljebb lelkes amatőrök, semmiképpen nem hivatásos fotósok. Ahhoz sok dolog együttállása szükségeltetik.

Például normális felszerelés (nyilván attól függően kell kialakítani, hogy mit akarsz csinálni...) és kapcsolatok, anélkül nem megy.

Hidd el, ha megkérdezel egy igazi hivatásos alkalmazott fotográfust vagy fotóriportert, nem is olyan jó buli az. Persze a jó kép sikerélmény, de gyakorlatilag egy szolgálat az egész életed, ráadásul a kenyérkereseted egy táskában lóg a válladon, ami nem kis kockázat.

A tehetség az kell, de az nem plusz pont, hanem a minimum, az alap.

Szerintem mindenekelőtt beszélgess el egy olyan emberrel, akinek ez a főállása, esetleg pont azon a területen, ami téged is érdekel.

2012. dec. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shirochan válasza:
2. válaszólónak: ez annyira költői volt... :D nagyon tetszett XD de tényleg. Egyébként ha valaki tud fotózni technika nélkül is jó képeket csinál szal igen. ^^
2015. dec. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#1


Off topic: ennél jobban le sem tudtad volna írni a jövőt :)

2023. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!