Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan születnek a goblinok...

Hogyan születnek a goblinok (gnómok)? Itt a magyar fordítások miatt zavar támadhat az erőben de. Pontosítás: Goblin mint gyűrűk ura gobbit I. gooblin király +haverjai,2torony a farkaslovasok.

Figyelt kérdés
MOndjuk a harry Potter világában gondolom születnek közös gyerekként. A Gyűrűk Urában a "lidércorkok, urk-hai" -ok képződnek fa föld meg víz vegyületeiből de a goblinok, akik meglovagolják a farkasokat. A Warhammer világban? Danguen and dragons/forgetten realms? Gondolom nincs közös nevező de erről semmi adatot nem találtam. Csak kiváncsiság. Orkok a Warhammerben spórákból jönnek, de goblin???

2013. dec. 12. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

goblin - goblin

gnome - gnóm

2013. dec. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A farkaslovasok is orkok voltak akik wargokat ültek meg. Látszólag nincs különbség, de a wargok a farkasokkal ellentétben értelmes ám rosszindulatú lények akik szövetséget kötnek időnként orkokkal. Az a vízből meg sárból kikaparós rész meg úgy emlékszem csak a filmekben volt, a könyvben nincs említés róla. Az orkokat Morgoth teremtette. Morgoth volt az első sötét úr, az első időkben ellene háborúztak. Morgott irigy volt a (most nem vagyok biztos a pontos névben) a világ teremtőire mert ő nem tudott normális lényeket teremteni. Ő hozta létre a sárkányokat, az entek mintájára a trollokat és a tündék mintájára, vagy belőlük korcsosítva az orkokat. Annyit tudni, hogy az orkok törzsekben élnek és sok fajtájuk van amik eltérnek méretben kinézetben, és esetleg a napfény türésében pl. uruk haiok jobban bírják a napfényt. Az orkok minden élőlényt gyűlölnek még az egyén ork törzseket is. A konkrét szaporodásuk nincs megnevezve csak utalások vannak arra, hogy nem látni ork nőstényeket és lehetséges hogy "békamódra" petékkel szaporodnak. Elvileg ők maguk tündemódra halhatatlanok, de agresszív életmódjuk miatt ez nem bizonyítható. Egyébként Szauron is Morgoth hadnagyaként szolgált, és kisebb nagyobb kitérőkkel egy állítólagos megjavulással, gyűrűkészítéssel ő vitte tovább a boltot miután Morgoth elbukott.
2014. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik kérdés alól jutottam ide, és persze nem néztem meg a dátumod..fail:D
2014. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 23. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!