Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi a probléma...

Tulajdonképpen mi a probléma Alföldi Róbert István a király rockoperájával?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy sokan tiltakoznak ellene, de végülis mi vele a gond? Mi van benne, ami nem jó?

Én még nem láttam, szóval részleteiben sem tudom, hogy mire épül. Elmagyarázná valaki?



2013. szept. 3. 09:11
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%
Alföldi-Bródy-Szörényi, csak a korrektség kedvéért
2013. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
33%
Maga az alapű egy borzalom, giccs, amiből még egy zseniális rendezés nem csinálhat művészi értéket. Alföldi meg hát, egy elég közepes rendező.
2013. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a tüntetők és az itt ócsárlók közül hányan látták akár csak egyetlen rendezését is...
2013. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
40%
Simán szörnyű, rám semmi hatással nem volt, egy unalom volt. Semmi érzelem, semmi színészi játék, csak egy ócska utánzat.
2013. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
68%

Az a probléma, hogy a színházba sosem járó műértők, akik az egyébként végletekig gyűlölt, lezsidóbérencezett RTL-n megnézték nem azt a hagymázas mellveregetően büszke, abroncsszoknyás-palástos kosztümös rendezést kapták, amihez hibásan, az előző rendezések gyenge színvonala és hatásvadász stílusa miatt, hozzászoktak.


Annyi informálódásig persze nem jutottak már el, hogy tudják azt, hogy ez, ilyesmi volt az eredeti elképzelés is a szerzőpárostól, akik egyébként ismert jobboldaliak.


Nem, az agyat igényelne. Ők egyből fröcsögés-only módba kapcsoltak.


Ajánlom a pesti tüntetésről készült videót, korunk Teslái és Heisenbergjei mondták ki disztingváltan az ellenérzéseiket a témáról: [link]

2013. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
73%

Én jártam színházban , láttam már művet melyet Alföldi rendezett , nem is egyet.


Zenei téren ,katasztrófa az egész.


A másik, hogy nagyon provokáló , polgárpukkasztó az egész amit "modern" művészi alkotásnak állítanak be egyesek.


Szerencsére én nem vagyok érzékeny az ilyesmikre, láttam már rosszabbat is, így a gyomromban maradt a vacsorám.


De, vannak akik érzékenyek az ilyesmikre, valakiket sért, hogy így ábrázol Alföldi.

2013. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
30%
Az utolsó természetesen hazudik, nem látott még Alföldi-rendezést. Ha látott volna, nem tartaná az István a királyt polgárpukkasztónak.
2013. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
16%

Én is igen kíváncsi lennék mely Alföldi-darabokat látta 67% és mit ért a polgárpukkasztás alatt, amikor az Örkénytől a Katonán át az alterszínházakig csak ennél "durvább"(an elvont) darabokat tesznek repertoárra.


Az IK saját mércéjével mérve igencsak a közízlés számára felhígított valami, nem a jobb rendezései közül való, de teljesen vállalható és így is fényévekkel jobb az eddigi IK adaptációknál.

2013. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
85%

János vitéz

Az ember tragédiája


Ez utóbbiról főleg nincs jó véleményem.

2013. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
74%

nekem mi volt a bajom vele?

1. ez egy rockopera minimum szinten kellene énekelniük a szereplőknek legalább...

2. mi a francot keres egy trabant ss katonák és sok más mai dolog az államalapításban? oké ss katonákat értem, német vonal, de a trabant???

3. az egész Magyarország és Szent István meggyalázása, valamint a rock opera szégyene provokáció az egész, mert erre nem lehet azt mondani, hogy jó...


Alföldi munkásságáról nem mondok véleményt ezen kívül egy darabját sem láttam de mint emberről megvan a véleményem és semmiképp sem jó, de ettől eltekintve néztem végig az "előadást" és mondtam róla véleményt

2013. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!