Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a versről?...

Mit gondoltok erről a versről? (Budapest)

Figyelt kérdés

Budapest füstös nappalim,

ahova talpig fáradtan

érek haza aznap is,

ha éppen otthon maradtam.


Budapest a dús szád.

A Duna a mosolyod,

ha fürdéskor a duschbad

épp az ajkadon csorog.


Budapest az önmarcang,

a hídvám és a sarc.

Egy elmemélyi néma hang.

Egy arc nélküli arc.


Ha szélesebb lenne,

lehetne gyúrópad.

Rajta tricepszezne

egész Európa.


Budapest az éjszaka:

egy lehordott zsúrnadrág.

Épp hogy egy kissé szakadt.

Épp hogy túl nagy rád.


Tömény szoknyaköltemény.

Klasszikus, de kortárs.

A konformizmus kosztümén

Pest a mélydekoltázs.


Budapest izzadt, sós ing

csak úgy belehányva

Európa shopping

papírzacskójába.


Pánik és malteregó.

Kis szájszéli komplexus.

Egy kifosztott Tesco

polcán hagyott konzervhús.


Pest: erkélyen disznót vágni.

Lakótelep, terasz, kiskád.

Hogy tavasszal a Kosztolányin

virágzanak a rasszisták


Pest a füst, az alkohol,

adatok a vérben.

Pest, hogy feszt italozol

akkor is, ha épp nem.


Pest, hogy késni megszokol,

Pest, hogy nem is méred.

Pest egy lusta metronóm

nyelvén az eltérésed.


Pest egy kimustrált szokol

porlasztotta éter.

Szemcsés hanghullámokon

megszakadó vétel.


Budapest borsósüket

fal mi befogja fülét:

Féli megértésüket.

Pest rossz hallókészülék.


Pest: gyors lakóházak,

lerakat és outlet,

az elme alagsorában

egy kiadó ötlet.


Pest a lakáskultúra,

s hogy realestate kívánok.

Pest a jólét kontúrja:

dívák és díványok.


Város túl a városon.

Ahol várom, ott van.

Pest egy távoli rokon

épp látogatóban.


Talán én is Pest vagyok...

Pest a pestiségem.

Pest,hogy rég Pesten lakok,

s nem lettem pesti mégsem.


Egy rag, mi rossz helyen csüng.

Egy képző, miből jel lett.

Pest, hogy elbeszédülünk

folyton egymás mellett.


Pest, hogy az ív inspirál,

ha körhintál a rím, a stíl.

Pest egy tele írt spirál

lapon a rotringlispil.


A szókötés, a kézimunka,

egy kényszerből felvett

póz, hogy egyre csak magunkra,

hogyha öltünk nyelvet.


Pest az etvasz és a kunszt,

hogy mersz még bravúrozni.

Pest, hogy végül megtanulsz

bilincsben azsúrozni.


Budapest egy gruppen,

mi egyszer tán elszinglisül.

De most tág, s ez így gutten:

dugjuk dajcsul s inglisül.


Elégia és pátosz.

Pest hogy már csak körben...

hajón belül lapátolsz

egy felmosóvödörben.


Hogy a halált vállalom.

Pest: kő az epében.

Szép, gömbölyű fájdalom

az ország közepében.


2013. dec. 18. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma hallgattam meg jó sokszor a müpártos változatot. Egész nap az ment ma 7-6ig.


Ez egy szép reflexiója a városnak, ahol éle az író.


Néhány gondolat becsúszott a fejembe:


Bár sok más városra is el tudom képzelni ugyan ezt a helyzetet.


1.vsz: mindig pörgés miatt nem lehet pihenni akkor sem, ha már nem megy ki az ember. Benne van a ritmusban, nem tud leállni.


2.vsz: a Duna bp-i szakasz enyhén s alakú. Bp-n az emberek mosolya egy fiktív valótlanság egy kanyargós mélabú.

Bár ha a térképet elforgatom pi/2vel negatív irányba, akkor tényleg egy csücsörítő szájra emlékeztet.


3.vsz: a hídvámot azért volt, hogy az emberek b és p között fizetve mehessenek át. Ez régen minden hídnál szokás volt. Sarc: ezt nem értem :(


Elme mélyi néma hang: Mindenkinek megvan a maga gondolata, de senki nem tud a másikról. Arc nélküli arc: Nem jegyzed meg, ki ment el melletted, nem figyelsz a másikra. A tömeg az lebeg melletted, és nincs sok közük egymáshoz az embereknek.


4.vsz

Ha szélesebb lenne az arca: mert hát így is elég nagy néha lehetne egy ráfeküdni. De lehet, hogy csak Bp méretéről van szó?

A tricepszezést, mint testedzést nem igazán értem.



5.vsz:

Éjszakai életben el lehet veszni, olyan nagy, és sokszor nem zavar senkit, hogy lepukkant egy-két helyen, vagy hogy meg van tépve.


6.vsz

Megy a stílusos szexuális burjánzás, a romantika de fiatalokkal és újnál újabb trendekkel, kirívóbban, mint ahogy elvárható, de kellemesen tetszetősen és nem zavarón.


7.vsz

???

ezt a részt nem értem...

Használt ruha egy ruhaboltban?

Vagy egy leváltott koszos ing, miközben mások már új ruhát hordanak?



8.vsz

Malteregó. Ez a szó igen csak tetszik!

Malter utal a munkásra, alteregó utal arra, hogy megváltozik az ember énje bizonyos helyzetekben. Azaz a munkás is leveti a hétköznapi báját és másnak adja ki magát. Más akar lenni, máshogy tudja az életet igazán élvezni.

Ellenben nem tudom összevetni a pánikkal. Szerinted hogy passzol össze?


szájszéli komplexus ??? megint csak nem értem!


Kifosztott a teszkó, de van még benne konzervhús, ami nem kell senkinek. Nincs benne, amit akarsz venni, ezért ami van benne, már nem is kell.


majd folytatom 9.vsz-től ... egyenlőre ennyi.

2013. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszik!! :)

Köszönöm a válaszod!! :)

2013. dec. 18. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak ötleteid a kérdőjeles részeimhez, én is örömmel látom!

Illetve, ha valamiről más is eszedbe jutott, azt is írd le, kérlek. Ha meg a végén csinálsz egy nagy elemzést, szívesen átolvasnám.



9.vsz:

Sok a lakótelep és a személyes tér is összezsugorodott.

Saiidnak a verse beugrik, amiben a szavakról beszél "az emberek panelekben gondolkoznak, az emberek panelekben is gondolkodnak"

A Kosztolányin két sarkán régen ott volt a MIÉP ifjúsági szervezetének egy háza és a möszöpönek is. De volt talán szadeszos hely is. Szóval valóban politikai hely volt, de nap-mint-nap arra jrátam, sosem láttam rasszistákat ott. Úgyhogy nem tudom mi érte ott zéPetit, de rosszul eshetett neki.

Tavasszal minden virág nekiindul és virágzik. A Kosztolányin rasszisták a virágok? És ha csak tavasszal virágzanak, a többi hónapban mit csinálnak? Lesz nekik gyümölcsük, és piacra kerülnek? Árulni fogja a sok kereskedő és pénzt csinál belőle? Vagy csak mint egy útszéli bokor, így szaporodik. Márc 15 még nekem tél, 21-én kezdődik a tavasz, de csak azért, mert a csillagokban járok.



10.vsz

Pesten nagyon nagy a fesztivállapot. Nyáron minden este úgy érezhetem magam, mint egy fesztiválon. Zp, Szimpla, Dupla, Holdudvar, hogy csak a kommersz helyeket idézzem. Ez valóban ad egy fogyasztói környezetet is, ami alkoholban mérhető. És "véreddé válik" ez a hangulat, a tested folyékony, körforgásos részévé.



11.vsz

Késni megszokol? Azaz beléd ivódna az, hogy ne légy pontos? Egy újabb erényt söprünk a pesti utcák szennyvizes lefolyójába?

A késések ingadozása a metronóm nyelvéhez hasonlítottan rendszerszerűek lesznek? Egyik helyről 5 perc késés, másikra 5 perccel korábban érkezem?

Kicsit ez kérdéses még nekem.


12:

??? ez itt mit mond - nem értem .


13:

falra hányt borsó, amit nem figyel, nem is akarja megérteni és amit a világ mond neki, azt ferdén adja tovább.


14:

?? lakóház, outlet ?? ez mit jelent ?

Egy ötlet, ami alacsony szinten, elhagyatva él, és megvalósításra nem kerül, de másnak megmutatjuk és várjuk, hogy kezdjen vele valamit.

Ez itt elég lehangoló. Magába zuhant a gondolkodó? Hol vannak a magasan tartott ötletek? Vagy az másik a város? Itt nincsenek?


15:

?? itt már nagyon elvesztem a fonalat :(


16:

Milyen egy távoli rokon látogatóban?

Kiismerhetetlen ismerős, akiről keveset hallok, és végre itt van, és beszél olyan dolgokról, amiket még nem ismerek. Mutat olyan, amit nem láttam. Rácsodálkozik a hétköznapjaimra, amit én már fel sem ismerek. Elején kissé felszínesen a nagy dolgokról beszél,

de ha sokáig tartom itt, megnyílik, mesél

olyan titkot árul el, amiről álmodni szoktam

pedig csak a látásmódja, amit fel nem fogtam.



17: Hogy a fékbe nem lehet pesti, ha általánostól kezdve ott lakik, ott éli életét. Ki nem pesti, ha egy ilyen tag? Én már megint nem értem!

Ötlet?


18:

A rossz nyelvtan - Mire utal?

Az elbeszélést már többször említette. Ez nem új, csak konkrétum.



Gruppen, ami elszinglisül. Társassági hedonizmus, ahol nincsenek egyéni értékek, csak a társaság teszi azzá, ami. Hogy fog ez egyedüliként meglenni - fel nem foghatom.

De ezt sem magyar módjára, hanem a nyugat (németek és amcsik) utánzására kitalált módon teszi?



===


Ennyi a bennem keltett gondolat.



Ez csak most tűnt fel, hogy 23 versszak van. BP-nek 23 kerülete.

:)

2013. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam végigolvasni, de ettől még lehet jó!
2013. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hallgatni jobban szereted, akkor itt az előadott változat:

http://www.youtube.com/watch?v=TEcZBIIIWVo

Peace out!

2013. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!