Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem nem tehetséges...

Csak szerintem nem tehetséges az, aki mindig csak animét/mangát rajzol?

Figyelt kérdés
Jó, kell hozzá némi érzék, mert az is rajz, de ha mást nem nagyon tud... ti mit gondoltok?

2013. dec. 24. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Fhúú, ezt a kérdést... Na, de ha a véleményemet kérdezed, akkor az a válaszom, hogy igen csak szerinted meg az összes többi hozzá nem értő szerint könnyű mangát rajzolni. Nem, nem az és igenis kell hozzá rajz tehetség, ismerni kell az emberi test felépítését, a tárgyak ábrázolását és még csomó más rajzos dolgot. A háttér szerinted csak úgy oda varázsolódik a szereplők mögé hm? Hát nem, ahhoz is kell térlátás. Ennyi...
2013. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. dec. 24. 12:37
 3/10 Kameko-san ***** válasza:
Szerintem minden fajta rajzhoz kell tehetség és/vagy hosszú időn át tartó, kemény gyakorlás. (Egyesek szerint anime/manga szereplőket nehezebb is rajzolni, de ezt én nem tudom, teljesen tehetségtelen vagyok ilyen téren. :D)
2013. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kell hozzá tehetség. Ismerek olyat aki csak mangát rajzol és olyat is aki mangát is, meg mást is.
2013. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kell hozzá valamilyen szintű tehetség, meg persze nem mindegy, hogy az illető milyen mangát rajzol, mert vannak nagyon egyszerűen megrajzolt mangák és vannak nagyon szépen, élethűen megrajzolt mangák is
2013. dec. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hát én személy szerint csodálom a manga készítőket, ugyanis én nagyonszép tájképeket tudok rajzolni, de egyszerűen képtelen vagyok olyan gyönyörű, élethű embereket készíteni, mint amilyen egyik-másik mangában van. Szerintem igenis sok tehetség kell hozzá.
2013. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
ez most honnan jött? csak érdekel valaki ilyet mondott neked vagy mi? amúgy meg kell hozzá tehetség és ha esetleg elkezdene az mást rajzolni mint mangát egy idő után belejönne és ugyanolyan szépen rajzolna csak ki kell gyakorolni mert TEHETSÉG kell hozzá (ha tényleg gyönyörűen rajzol mangát) de komolyan ez most honnan jött? (csak kiváncsi vagyok :) )
2013. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Van, aki 0 rajztudással kezd neki, és olyan is a manga...

Viszont aki jól rajzol animét és mangát(lásd a manga készítők pl.), ott komoly alapok is vannak. Ismerni kell az emberi test felépítését, arányokat, és nem mindig csak cuki csajokat rajzolni - molett, középkorú asszonytól a 6 éves kisfiún át az izmos kardforgatóig mindent.

Ja és ha hiszed ha nem, egy manga rajzon is ugyanolyan fontos a perspektíva, mint egy full realisztikus képen.


A jó mangarajzolók először realisztikusan alkottak,és utána stilizálták műveiket, amikor az már jól ment nekik.

Készítettek tanulmányrajzokat, és lehet, hogy az nincs kint a neten, csak az animés rajzaik... Mert mondjuk azt szeretnek rajzolni!


Te sem örülnék, ha rád erőltetnék, hogy rajzolj gépeket, amikor mondjuk te csak állatokat szeretsz rajzolni. Az meg különösen rosszul esne, ha azt mondanák pl., hogy az nem tehetséges, aki mindig csak állatokat rajzol.


Remélem megengeded, hogy azt rajzoljak, amit szeretek óóó nagy kérdező.


18/L

2013. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen, csak szerinted.
2013. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nagyobb mangakák évekig gyakorolnak, egyeseknek mesterük van akik tanítják őket, egyesek pedig éveket töltenek el egyetemen (japánban történelme, hagyománya van a mangáknak). Tehát ne a Pisti gyerek rajzát vedd alapul.
2014. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!