Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a rajzomról?

Mit gondoltok a rajzomról?

Figyelt kérdés

Most csináltam, unalmamban. Nagy Éhezők Viadala fan vagyok.:)

Miben lehetne javítani rajta? Tetszik nektek? Előre is köszi a válaszokat! 14L (:

[link]



2013. dec. 26. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szuper nagyon ügyes vagy ha így folytatod akkor sokra viheted ne hagyd abba a rajzolást bárcsak én is így tudnék rajzolni mint te


GRATULA

2013. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzz kontúrt, mert elrontja a rajzot. Tegyél bele még csúcsfényeket radírral és az árnyékos területeken sötétebbet, mert így elég szürke. Milyen iskolában szeretnél továbbtanulni? Cél valamilyen művészeti iskola?
2013. dec. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Elfelejtettem hozzátenni, hogy amúgy a rajz jó, ezek csak kis finomítások.
2013. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jó lett,ügyes vagy!
2013. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2-es: Nem tervezek művészeti iskolát, régen szerettem volna, de rájöttem, hogy angollal szeretnék továbbtanulni, mert abban sokkal jobb vagyok.:) És oda nem illenék be, szerintem, de köszönöm a tanácsaidat, megfogadom őket!:D

2013. dec. 26. 14:58
 6/17 anonim válasza:
73%
A perspektíva torz. Még gyakorolnod kell!
2013. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ :)
2013. dec. 26. 21:35
 8/17 anonim válasza:
100%

Ügyes vagy!

Nekem tetszik, de még sokat kel fejlődnöd, viszont nm sok kivetnivalót találtam benne.

2013. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöööm.:) Van még pár rajzom, azokról ne mutassak képet? De amúgy tényleg csak hobbi, nem tervezek továbbtanulni vele, annyira tudom, hogy nem vagyok tehetséges.:))
2013. dec. 28. 10:41
 10/17 sándorjános ***** válasza:
100%

Valóban helyesen gondolod az angolt. Én vagyok az egyetlen savanyú szájízű kommentelőd itt, de ne vedd bántásnak, hogy nem vagyok az előttem szólóak szintjén optimista a tehetségeddel kapcsolatban. A rajz jó, ha nem is a művészeti pályát választod, elmondhatod magadról, hogy jól tudsz, vagy valaha jól tudtál rajzolni. Viszont egy művészeti továbbtanuláshoz ennyi még kevés. Ahogy előttem már írták a fényes fehéreket, tömény feketéket nyugodtan használd a képeiden, valamint nézz utánna jobban a perspektívának. Ez a madár gondolom részben fejből, részben kép alapján készült (a szárnyak talán kép alapján, a fej fejből). Tanulmányozd többet az állat felépítését. Figyeld meg egy kicsit jobban a fejének jellegzetes vonásait. De! Ne másolj képet, mert azt bárki tud. Próbálj meg beállításokat rajzolni látvány alapján, például ceruzákat, dobókockákat, gumilabdákat. Ezek fejlesztik a térlátásod és formakincsed. Ha mégis fejből szeretnél rajzolni, akkor a már meglevő ismereteid kamatoztasd olyan tárgyakról, amiket már sokszor láttál, és képzeleted segítségével ujraalkothatod őket. Például, ha nem figyelted meg elég jól egy gitár formáját, akkor is le tudod rajzolni, de pontatlan lesz (elfelejted, hogy hány húrja van, hogy csatlakozik a nyaka a testbe, hol vannak a hangolói stb...), hogy jól tudj fejből rajzolni, ahoz sok tárgyat meg kell figyelni, tanulmányozni kell rajtuk, hogy mi hol van. Amikor mi felvételiztünk középiskolába, akkor tőlünk 3 óra alatt elkészített csendéletet vártak el szabad technikával, ami annyit tesz, hogy különböző érdekes formájú tárgyakat helyeznek egymás mellé, és azokat kell térben ábrázolni színesen, vagy fekete-fehéren. Ez a képed jópofa, de amíg csak ennyit láttam tőled, az alapján nem bíztatlak a képzőművészeti pályára.


Remélem segíthettem és mégegyszer bocsánnat a realista megközelítésért. Ha van még több képed szívesen megnézném őket, mert azzal szélesebb rálátást adsz nekem/nekünk a művészetedre. Szóval ne add fel, amíg szereted csinálni, addig minden rendben.

2013. dec. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!