Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akik értenek a fotózáshoz...

Akik értenek a fotózáshoz megnéznék a képeimet? Lehet belőlem jó fotós?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményeket várok. 3 hete kaptam gépet,most ismerkedem vele.

[link]


2014. jan. 14. 10:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Semmi extra. Ilyen képeket bárki csinál.
2014. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Komponálás, expozíciós idő rossz, alapszabàly, hogy beépített vakut nem használunk, az a felhòs kèp meg remélem csak vicc..
2014. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*felhos, rozsas,tuzijatekos, stb...
2014. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulással és gyakorlással mindenkiből lehet jó fotós. A photoshopos hátterű gyerekfotókat el kéne felejteni, több fekvő képet kéne csinálni, mert érdekesebb kompozíciókat lehetne belőle kihozni, de egy gyerekportré nem a világ legizgalmasabb témája.

A mérleghintás kép ( [link] lehetne akár relatíve OK is, de a hinta kicsúszik a képről alul. És a témaválsztás...szerintem egy "jó fotós" érdekes témákat választ, a kétszázadik fotó a gyerekekről meg csak a családi albumban érdekes, és ott is csak mértékkel.

2014. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4.válaszolónak köszönöm a részletes leírást,oda fogok figyelni,utánaolvasok,nézek.

Engem ez a rész érdekel,ezért vannak ilyen képeim. :)

Mit ajánlanátok? Könyv,video...?

2014. jan. 14. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nulla, turistafotók, bárki lő ilyet, kb. bármivel. Először fényképezni tanulj meg utána lehet szakosodni és eldönteni, hogy mit fotózol szívesen. A gyerekfotózás elég nehéz műfaj nem biztos, hogy ezzel kellene kezdened.
2014. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Az a helyzet,hogy a fotózáshoz sok más dolog is kell a gépen kívül. Amit írtak,hogy el kell döntened mit is akarsz majd fotózni nagyban meghatározza ezeket a dolgokat is. Egy beltéri fotóhoz sokszor derítő eszközök , kellékek is kellenek. GAz se mindegy,hogy milyen közelről fotózol valakit,hiszen teljesen más módon torzulnak a vonások.

Sose akarj mindent egyszerre rárakni egy képre. Kerüld a zavaró hátteret. A fő téma térjen el a környezetétől valamiben (szín, formai megjelenés) . A megvilágítással/árnyékkal kiemelhetsz és eltüntethetsz dolgokat (ez a fényképezés egyik legfontosabb eszköze) . A színek passzoljanak (színharmónia).

Stb...

2014. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kerdezo!


A gyerekfotozas az egy meglehetosen szuk, de nem elhanyagolhato terulket a fotozason, mint hivatason belul. Az tuti, hogy Te a lefenykepezett szemelyeket nagyon szereted, ez atjon. Ha vadidegeneket is ilyen megkozelitesben, ilyen intimen, ugyanakkor korrekten tudsz abrazolni, akkor lehet beloled jo fotos. Ne hagyd magad eltantoritani.


Persze az elolvasandokat olvasd el!


Udv es jo fejlodest kivan R.

2014. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Szép gyerekfotók, családi albumba, nagyszülőknek naptárra tökéletes.


Arra figyelj, hogy amikor a gyerek mögött fal van, akkor ne látszódjon az árnyék. Nekem ezt egy profi fotós tanította, hogy ez a beépített (vagy a gépen lévő) vaku miatt van, profi fotónál a hátteret is megvilágítják.

2014. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egyértelműen van tehetséged a portréfotózáshoz. Szinte az összes képen sikerült elkapnod valami nagyon jellemző arckifejezést a gyerekekről. Három hét után ez jó eredmény. Pár év tanulás és szorgalmas fotózás után szerintem simán lehet belőled profi, úgyhogy csak így tovább!
2014. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!