Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tényleg a magyar népdalból...

Tényleg a magyar népdalból van a legtöbb?

Figyelt kérdés
Ti erről mit tudtok? Tényleg nekünk van a legnagyobb népdalkincsünk, akár 200000 fölött? És pl a német csak pár ezer?

2014. jan. 17. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Világviszonylatban az elsők közt vagyunk, az biztos, de hogy van-e ennél nótagazdagabb ország, azt nem tudom. Igen, többszázezer dallal büszkélkedhetünk, most nem tudom, hogy 200000 vagy 300000, de ilyesmi összeg. :D A németeknek valóban csak néhányezer van, de vedd figyelembe azt is, hogy az ő országuk területe a mienknek a többszöröse! Ez a jó benne. :D
2014. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát igen azért az arányok elég durvák :D El lehet gondolkodni egy-két dolgon. Talán van is olyan nép aminek csak annyi népdala van, hogy akár meg is lehetne tanulni mindeniket. De ez velünk nem fordulhat elő, nincs az az ember aki több százezer népdalt képes megtanulni :D
2014. jan. 19. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként döbbenetes, mennyi dalt képesek megtanulni mondjuk a prímások. Nem tudom, tudnál-e pl. Pál István Szalonnának olyan nótát mondani, amit nem ismer. :DD

Amúgy ha van kedved ezekről a dolgokról beszélgetni, írj privátot. :)

2014. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!