Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek a magyar férfi...

Szerintetek a magyar férfi költők közül ki volt a legférfiasabb, legszexibb?

Figyelt kérdés
Főleg a Nyugat nemzedékein belül érdekelne, hogy kit gondoltok a legférfiasabbnak külseje, filozófiája, költeményei, életvitele, bármi miatt.

2014. jan. 7. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiatal Pilinszkyt nem rúgtam volna ki az ágyamból.
2014. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pilinszky jutott elsőnek nekem is eszembe. Félreértés ne essék, férfi vagyok, és heteró, de megtudom ítélni, nyilván. Neki pedig volt egy kisugárzása alapból.
2014. jan. 7. 16:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ady!
2014. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sándorjános ***** válasza:
84%

Szerintem jellemre Pilinszkynél egyértelműen férfiasabb volt Ady, hiszen Pilinszky elég emocionális természetű volt (bár ez lehet pont ez jön be a nőknek), ezzel szemben Ady egy elég erős tartású és rendíthetetlen magabiztosságú valakinek tűnik művei alapján, bár kétségtelen, hogy fiatalon kevésbé volt jóképű, valamint, hogy hamarabb pocakot eresztett.


Szerintem Kosztolányi Dezső volt. Egy humoros, csinytalan, de mégis szörnyen modern és modoroskodó kisugárzással. :)

2014. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tanárúrkérem ***** válasza:
72%
A nők Kosztolányit bírták annó, de a legtöbb nője valószínűleg Szabó Lőrincnek és Tamási Áronnak volt, mindenkit megdugtak, aki nem ugrott el előlük.
2014. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zenon ***** válasza:

OFF: Mi ez az ostobaság? A költők kivétel nélkül nőies, érzelmes beállítottságú férfiak voltak mind alkatilag, mind szellemileg. A kifinomultság általában nem összeegyeztethető a nyers férfi modorral.

ON: Szerintem: József Attila heves és forradalmi kisugárzása

2014. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem értetek hozzá.. egyértelműen Batsányi János !

Egész középiskolás éveim végéig szerelmes voltam belé. Verseket írtam hozzá, leveleket. Nem zavart az időeltolódás. Még most is megdobogtatta a szívemet, hogy a képet láttam.. Soha el nem múlik ez már..

[link]

2014. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ady!!!!! :-)
2014. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 8-ka, szupi aranyos cikket írtál.;)


Nekem Ady, József Attila,;)

Vörösmarty Mihály,Arany János

2014. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!