Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy novella egyesszám első...

Ha egy novella egyesszám első személyben íródik az szokatlan?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Általában e/3-ba szokták írni...

És előfordul, hogy magáról az íróról szól, de külső szemlélőként írja le.


de ha jól sikerül legfeljebb alkotsz valami újat.

2014. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. jan. 22. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ti miről beszéltek? A szépirodalmi írásoknak a felét E/1-ben írták, ráadásul a kezdők 99%-a ezt választja, mert könnyebb és személyesebb, mint az E/3.

Hány évesek vagytok? :)

2014. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

akkor lehet pont fordítva van amit mondtam és tényleg e/1-be írják és akkor az e/3 volt valamiért különleges.

jó hát nem mostanában érettségiztem, ott is érveltem amúgy is, mert kötekedni azt tudok :D

2014. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Mostanában nagyon nagy divat lett e/1-ben írni, szóval nem szokatlan. :)
2014. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-asnak van igaza. Én személy szerint utálok E/1-ben írni, de szokatlannak egyáltalán nem az. Olvasóként sem szeretem, de ez már a te dolgod.
2014. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyit akar az író elárulni az olvasónak. Ha csak annyit, amennyit a főhős tud/lát/megfigyel/gondol, akkor célszerűbb az E/1, ilyenkor az olvasó könnyebben beleéli magát. Ellenkező esetben jobb az E/3, de ez nem kőbe vésett szabály, az író szabadon dönt saját belátása alapján.
2014. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!