Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki művésznek nevezhesse magát? Nem facebook oldal kategóriákra és hasonlókra gondolok.

Figyelt kérdés
Tehát maga az alkotó mikor nevezheti magát művésznek. Egyáltalán van-e joga magát művésznek nevezni?
2014. jan. 22. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem van; de csak kevés esetben. Pl. Janus Pannonius is tudta, hogy ő nagy költő. Szerintem csak azoknál lehetséges ez akik tényleg nagyon jók. A többi emberről meg tán a környezete dönti el.
2014. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom,hogy igazából ki kell érdemelni. Tehát vagy mondjuk egy iskola ismeri el vagy egy művészeti csoport, de lehet egy kritikus tömeg is.
2014. jan. 22. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
A művéz valamit közöl valahogyan. De a valamit vagy a valahogy lehet, hogy épp nem emészthető a közegének, de attól még művész. Ezek a fogalmak, mint zseni vagy művész, nagyon képlékenyek. Szerintem pl. Arany János nem volt az a nagybetűs művész, nem jött be a legtöbb verse. Inkább mindenkinek megvannak a maga művészei, amibe beletartozhat önmaga is. Max mások szemében ők nem azok.
2014. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi, pontosabban ezt nem lehet definiálni.


Elsős konzisként, amikor még a tojáshéj a fenekemen volt, kaptam felkérést egy iskolába hangszerbemutatót tartani. Eljátszottam három egyszerű kis dalt, meg ugye meséltem egy kicsit, nem volt nagy ügy.

De az igazgató per "művésznő" fogadott, és a gyerekek is olyan megilletődötten jöttek oda hozzám, volt aki szó szerint bebújt az anyukája szoknyája mögé :)))


Pedig amit ott produkáltam, az nem volt semmi extra, két hónap gyakorlás után bárki képes rá. Igazából eszembe se jutott, hogy művészként tekintsek magamra.

De a komplett közönségem így tett. Oké, nem értenek hozzá, nem tudják megítélni.


Másrészről viszont ki határozza meg, hogy ki a művész? Mert erre hosszú évek alatt sem találtam annál jobb választ, minthogy a közönség. És ki vagyok én, hogy a közönség döntését felülbíráljam?

2014. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Életművész harcművész zongoraművész ezek csak szavak nem az számít ki hogy hív hanem hogy ki vagy
2014. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én egyébként nem szeretem a művész szót,pont ezért. Mondjuk aki elvégezte valamelyik főiskolát őt már megítélte egy közönség. Én viszont csak amatőrként alkotok ezért nem tekintek magamra úgy mint művész,inkább amatőr alkotó , festő vagy akármi...

Igazából az a problémám,hogy vannak művészeti oldalak,amiket azért hoznak létre,hogy művészi alkotásokat töltsenek fel az emberek,ehhez képest sok gyenge képet töltenek fel ilyen helyre.

Ez alatt azt értem,hogy nem ütnek meg minőségi szintet.

2014. jan. 23. 08:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a művész szót amúgy de ne zavartasd magad evvel szerintem:)
2014. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem nevezheti magát művésznek, mint akármi művészetnek nevezni. A művészet nem egy meghatározott dolog, sok mostani "művészeti" darab számomra szemét, másnak műalkotás.

Az idő már meghatározhatja, ki is volt a művész; akinek fennmaradnak a művei.

2014. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj a meghatározással, hogy soha nem lehet tudni, hogy amit ma gyenge kontármunkának titulálunk, az valóban az-e vagy csak nem vagyunk még azon a szinten, hogy megértsük.

Elég sok művészt nem ismertek el, csak halála után, ugye...

2014. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A dolog úgy kezdődik, hogy valaki alkot. Mások ezt megnézik. Ha tetszik nekik, felhívják rá az ismerőseik figyelmét. Aztán egyre több embernek tetszik. Csak úgy. még pénzt is ad érte, mert közben jól érzi magát. Egyre többet hajlandó adni. Egyszer csak valaki művésznek nevezi, a többi meg átveszi az elnevezést, mert egyetért. Innentől már az alkotó is nevezheti magát művésznek.

Egy biztos: művészt pénzzel csinálni nem lehet. Sem hírveréssel. Amit így csinálnak, az manapság celebnek nevezik, a művészethez semmi köze, sőt általában jóval az átlag alatti.

2014. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!