Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem művészi egy gyerekra...

Miért nem művészi egy gyerekrajz, éss miért lesz művészi egy hasonló, de művész által készített kép?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a gyerek úgy rajzolja le amilyen jól csak tudja, hogy minnél jobban hasonlitson a valósága, mig egy művész tudná szebbre is, mégis ilyen egyszerűen, gyerekesen rajzolja le, ezzel akarja a művét kifejezőbbé tenni. Úgy étem megvan annak az oka, ha egy művész ilyen képet készit, valamiért többet mond az elkészült kép igy, mint ha tökéletesre rajzolná.
2014. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdem ,hogy miben látszik,hogy mégis művész csinálta?
2014. jan. 25. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó esetben a kompozítcióban. A színek harmonikusak, a kontrasztok kiegyensúlyozottak. A kép elrendezése kifejező.

A gesztusok is fontosak, hogy életteli legyen a kép. Arnulf Reiner képeiben ez a zseniális, úgy érzi a mozdulatok, hangulatok áramlásait, hogy szinte megmozdul a kép.


Illetve témaválasztásabn. Pl egy brutális, felnőttes téma mint Otto Dix hadirokkantjai nagyon sokkoló a gyerekes, elnagyolt stílusa miatt.


(Bár szerintem a kisgyerekek is 100%ban képesek művészetileg valami felemelőt letenni az asztalra, és nem csak a "de űűűűgyes vagy Bécikém" szinten)

2014. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem is örök rejtély marad.
2014. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem művészi mindkettő, de hogy mitől ér többet a művész által készített, az számomra is rejtély. Bár azért némi különbséget fel lehet fedezni egy 4 éves és egy felnőtt "művészete" közt. Erre itt egy jópofa kis kvíz:

[link]

2014. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez nagyon jó:)

Kérdés,ha nem jól találom el,akkor az az én hibám?:)

2014. jan. 28. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem sokat találtam el:D

Számomra némelyik gyermek mű sokkal hangulatosabb és harmonikusabb volt mint a nagy modern művek. Egyébként sosem voltam nagy rajongója ennek a fajta stílusnak. Ezek alapján azt gondolnám, hogy a művészben erősen munkálkodik a gyermeki énje. Tehát ha egy gyermek fejezi így ki magát, az "Jaj de aranyos, nézzétek, fest!" ha egy felnőtt csinálja ugyanezt, netalán bedrogozva, akkor az meg "Azt a..., micsoda művész!" Félreértés ne essék, nem szapulom azt, akinek ez bejön, csak a művészet az véleményem szerint eléggé szubjektív dolog. Ha nekem nem sugall bármit, akármit az adott mű, azon kívül, hogy "ez tuti be volt szívva mikor festette", akkor én azt nem tudom elismerni. Aláírom, lehet, hogy művész, de mivel az ő látásmódja homlokegyenest eltér az enyémtől, abszolút hidegen hagy. Egyébként imádok rajzolni, volt aki már ismeretlenül leművészezett (nem tudom hova tette a szemét). Nekem jobban fekszenek a realista stílusú művek. Azon túl, hogy tudom mit ábrázol a kép, még hangulatot tud közvetíteni. Nekem. Ott nincs mellébeszélés:) De talán csak én nem szeretek azon filozofálni, hogy vajon mire gondolhatott a művész, amikor lefestett egy vászonnyi összefüggéstelen pacát meg vonalat. Ha egy gyerek készít ilyet, az számomra sem sugallja azt, hogy a művész. Inkább azt, hogy tehetséges. Én elvárom egy művésztől, hogy úgy fejezze ki magát, hogy a közönsége nagy része megértse, különben csak önző mutatványozás. Lesz pár ember, aki érti, néhány akik beleképzelnek dolgokat, és egy rakás másik, aki azt mondja érti, csak azért, hogy baromi nagy műértőnek, művészléleknek tűnjön. Én mivel nem tartozom az utóbbi kategóriába, meg sem próbálom ezt elhitetni magamról:D Ez van! Abszolút távol áll tőlem ez a stílus sajnos:)

2014. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem:

- A gyerekek (bár sokszor simán falra tehető dolgokat tudnak összehozni) csak az éppen aktuális hangulatuktól vezérelve nyomják a színeket a papírra, és nem akarnak vele üzenni semmit.

- A "felnőtt művészek" képei lehet, hogy kivitelezésben hasonlóak a gyerekekéhez, de van valami érezhető üzenetük, ami a kompozíció, a gondosan kiválasztott színek és formák segítségével jelenik meg. Amennyiben ilyen üzenete nincsen, én nem tekintem művészetnek, tehát ugyanaz, mint amit egy gyerek csinál. Ettől függetlenül nézhet ki eszméletlenül jól.

16/L

2014. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is akkor jó,ha a tudatosság érződik rajta és él a művészeti eszköztárral(kompozíció,színharmónia,vonalvezetés vagy ecsetkezelés stb). Ha viszont nem lehet különbséget tenni,akkor nem a néző a hibás (lásd,amit linkeltek teszt).
2014. febr. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!