Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Magyarországon egy átlag...

Magyarországon egy átlag magyar egy évben hányszor megy színházba, kiállításra?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Valahol 0-1 között.
2014. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Attól is függ, hogy városban lakik ahol elérhető számára vagy több órát is kell érte utaznia ilyenkor van, hogy inkább évtizedekről beszélünk.
2014. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha egy multiban lenne egy kiállítás a bejáratnál,akkor nagyon megugrana ez a szám:)

Lehet a művészet is jobban eljutna az emberekhez..

(itt tartunk..)

2014. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

anya ~20-1

en 0-0

2014. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére alig kapok jegyet egy-egy előadásra.
2014. jan. 30. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen előadásra. Vannak színházak ahol kezdésnél még egy fél iskolát belehet ültetni a nézőtérre...
2014. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A színházi előadások költsége sokszor nagyon magas. Így aztán aki teheti, nem kockáztatja meg, hogy ne legyen elég néző. Azaz annyi előadást rendez, amennyire nagy valószínűséggel elfogynak a jegyek.

A másik dolog, hogy azért elég nagy a szórás. Én egy vidéki kisvárosban nőttem fel. Van színház, társulat nincs. Szezononként egy vagy két bérletet adnak ki 3 vagy 4 előadással. Ki lehet számolni, 35 ezres kisváros, 600 férőhelyes színházterem, az emberek jelentős része soha nem jut el.

Budapesten azért sokkal kedvezőbb a helyzet :) Még akkor is, ha nehéz valamire jegyet kapni.

Kiállításnál például érdemes rácuppanni az állandó kiállításokra. Ott általában bőven van jegy, és mint az egyik teremőr mondta nemrég a szépművészetiben: "Most nézze meg, nemrég ezeket a képeket vitték át az időszakos kiállításra, ahol egymás sarkát taposták. Itt meg a kutya se nézi."

2014. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én külföldi rokonaim hazatérve mindig meglepődnek, hogy milyen magas minőségű színházi előadások, kiállítások vannak itthon mennyivel olcsóbban, mint náluk. Pedig Zürichről és Koppenhágáról beszélünk, nagy európai városokról.

Én csak a környezetembehz tudok viszonyítani, de nálunk az osztályban/iskolában szinte rengeteg embernek van színházbérlete, és mi a családdal is évente többször elmegyünk színházba, kiállításokra, külföldön is mindig beiktatunk 1-2 alkalmat, és akiket ismerek (alsó/felső középosztály, tehát nem a gazdag réteg), azoknál ez szinte mindenhol így van, évente 5-6x minimum járnak ilyen helyekre. Nem tudom, hogy ez átlagos, vagy nem átlagos, ha egész Magyarországot vesszük.

2014. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!