Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset, nektek hogy...

Írtam egy verset, nektek hogy tetszik? 12/L

Figyelt kérdés

Hogy nekem mit jelent a boldogság? Hogy én mitől vagyok önfeledt?

Hogy mi az ami miatt a monoton napok szürke ködje megreped?

Csak az hogy írhatok, hogy tintával vethetem szívem egy darab lapra,

Hogy tollamból folyik a gondolat, majd megállapodik szavakba.

Csak úgy táncol a papíron megállás nélkül, s feketével mesét fest,

Ilyenkor megáll az idő, eltűnik minden, felmelekszik az egész test.

Álmom hogy alkossak, a világot rímekbe szőve,

Gondolatban magas hegyen sétálok, majd letelepszem egy kőre.

Le egy kőre, nem szólok semmit, csak bámulok előre,

Majd szemem becsukom és csendben rábízom magam a szellőre,

Így látom egyszerre a jövőt, és a múltat,

Egy szebb jelent, nem ennyire bonyolultat.

Csak egy percre minden rosszat elfeledni,

Élni a szabadságot, nem csak reménytelenül keresni,

Csak egy percre megszünni, elengedni minden határt vagy gátat,

Egy percig érezni az életet, minden növényt, s a fákat,

Alkotni csak, hogy boldog legyen ki eddig szenvedett,

Álmom hogy pár sorommal megmosolyogtassak ezreket.



2014. febr. 4. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, de a helyedben inkább verses oldalra (van egy csomó) tenném, vagy mutatnám szüleimnek/tanáraimnak! Hajrá! :)
2014. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy rendkívül kezdetleges, egész jó lett. Most nem sorolom fel, hogy mik a hibák, min kellene változatni, lévén nem is ez volt a kérdés, javaslom, folytasd az írást, tanulj verset írni, és idővel igazi költemények születnek majd.

Jó lett.

2014. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudsz küldeni aktív verses oldalakat? Kerestem, de csak a poet.hu-t találtam, azt azért nem szeretem annyira mert sok idő mire kikerül egy vers.

Köszönöm! :)

2014. febr. 4. 21:09
 4/9 A kérdező kommentje:

Felsorolnád most mégis a hibákat? Fejlődni szeretnék, és ezzel sokat tudnál segíteni.

Köszönöm!:)) :D

2014. febr. 4. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, remélem, hasznát is veszed.

Az első, ami olvasás nélkül is szembetűnő, hogy túl hosszúak a sorok. Nagyon hosszúak. Próbálj meg tömörebben fogalmazni, mert nem egy elbeszélő költeményről van szó. A versnek legyen egy kis sejtelmessége is.

Utána, ami a legtöbb kezdő versíró (ami régen az enyém is volt) hibája az a ragrímek. Nem kell feltétlen tiszta asszonáncnak lennie, ám semmiképpen se használj ragrímeket (pl.: keresni-elfeledni, gátat-fákat stb.)

Bár sokan mondják, hogy a vers nem a rímtől lesz vers, szerintem ez ma már nem állja meg a helyét, főleg nem a magyar nyelvben. A rímek adnak/adhatnak egy egyfajta zeneiséget, egy könnyedséget az egésznek, ami egy burok lesz, és csak benne rejtőzik majd az igazi tartalom - lásd sejtelmesség.

Mivel egy költemény legfőképp a ritmustól számít valódi költeménynek, így arra kell a leginkább odafigyelni. Persze a legnagyobb költőknek is itt-ott néha megakad egy-egy sora, azonban ők tudatosan törekednek a ritmusra. Írhatsz időmértékesben is és ütemhangsúlyosban is, a lényeg, hogy ne egy rímelő prózát kapjunk.

Ha az előbb felsoroltak kellőképpen begyakoroltattak, figyelj a kifejezésedre is. Ne használj feltétlen köznapi szavakat (kivéve, ha ez a célod), hanem ügyelj arra, hogy legyen inkább szépirodalmi (ne feltétlen ódon).

Ha mindez megvan, végül jönnek a költői képek. Ezektől szárnyal majd a líra s lesz igazán irodalmi értéke.

Mivel a fentebb írtak erősen hiányoznak e versből, ezért javaslom, hogy olvasgass utána, figyelj oda irodalomórán és lapozz fel néhány elismertebb költőtől származó kötetet.

Sok sikert a továbbiakban!

2014. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
www.poet.hu
2014. febr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Versiro!


Koszi. Folytasd.


Udv R.

2014. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5. válaszoló, mindig ezzel van a baj, hogy valahogy nem figyelek oda a szótagszámokra, a ritmusra. Ezentúl nézni fogom, köszönöm.

A ragrímeket észrevettem, és nagyon figyelek mindig hogy ne kerüljön bele, de itt azért mertem benne hagyni, mert (szerintem) nem zavaró. Utánanéztem verselési formáknak, és így utólag visszaolvasva a "költeményem" tényleg olyan mint egy rímelő próza. Köszönöm szépen, oda fogok ezekre figyelni. :)


Köszönök minden hasznos, és nem hasznos választ is, és várok még véleményeket, tanácsokat! :D

2014. febr. 7. 10:10
 9/9 anonim válasza:

Ugyes vagy! Szep vers. :)

Ezt probald ki : [link]

2014. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!