Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a művészetben/művészetekben nagyot alkotni "csak" (bár ez szubjektív kijelentés) tudatmódosító szerekkel lehet?

Figyelt kérdés
egy egyszerű ember képes a maga "szűz fantáziájával" olyan gondolatokat/képeket/hangokat az olvasó vagy hallgató elé tárni, amitől hasonló élményt kap?
2014. febr. 5. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek tetszenek a drogos látomások. Nem kell se drogosnak, se őrültnek lenni ahhoz, hogy valaki művész legyen. Kell egy kis eredetiség, tehetség, és borzasztó nagy elhivatottság, szorgalom.
2014. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor születik különleges alkotás,ha az alkotó is különleges vagy különleges állapotban van. Lehet érzékenyebb dolgokra , lehet az is,hogy nem úgy lát ,mint más stb.. Nyilván elő is lehet állítani mesterségesen ilyen állapotokat. Tehát nem a szer a lényeg,hanem az alkotó ideiglenes vagy állandó állapota.

A probléma az,hogy nem kéne lebecsülni azt,aki jót,de nem különlegese alkot,de ezt tesszük..

Mondjuk van aki szerintem ésszel alkot "különlegeset".

Pl nekiáll olyan dolgokból szobrot építeni,amit más nem próbált. Pl csak anyacsavarból és majd biztos jön valaki,aki mondjuk pattogatott kukoricából csinálja meg..

Most akkor azon lehet tanakodni,hogy mi is a mű lényege?

2014. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a pszichedelikus szerek nagyon megnövelik a művészet befogadását, erejét. Teljesen más mélységet nyer a zene vagy egy kép.


De azt amit ott lát az ember azt nem lehet megalkotni normál művészettel. Esetleg csak utalni rá elnagyoltan. Egyszerűen túl van a szavakon, a fogalmakon, jóval többdimenziósabb dolog.


Szóval szerintem nem közvetlenül segít az alkotásban, hanem valahogy közvetve. Ezt az egész asszociációs játékot pörgeti föl.


De amúgy kérdésre nyilván nem a válasz. A legtöbb klassz dolgot létrehozó valaki nem használt semmit.

2014. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek drog kell az ihlethet, az nem is igazi művész. (Nem érdekel, hogy hány nagy művész csinálta így, ez a lista nem változtat a véleményemen. Nagyobbak lennének, ha enélkül tettek volna valamit.)
2014. febr. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Nagyot alkotni a muveszetben csak tudatmodosito szerek nelkul lehet. Akit ma nagynak tartanak (barmennyire is szubjektiv ez a minosites) azok elenyeszo kisebbsege hasznalt valamifele tudattagitot. Azok is csak a konnyu hozzaferhetoseg elkovetkeztevel, kb. a II. utan. Nagy reszuk bele is pusztult a mellekhatasokba.


Mindazoknak, akiknek ellenvelemenyuk van, ajanlom figyelmebe John Lennon tortenetet a Beatles zenejenek visszahallgatasarol kulonbozo tudatmodosito szerek hatasa alatt, illetve ajanlom mindenkinek Jackson Pollock eletutjanak tanulmanyozasat (mar ha o nevezheto nagynak).


Udv R.

2014. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! azért gondoltam a nagy alkotás szóra a tudat módosult írók/zeneszerzők és egyéb művészek munkáit tekintve, mert talán ők valamilyen más szemszögből esetleg más világnézetből láthatják azt, amit alkotnak és megmutatnak nekünk.. ez egy relatív dolog, úgy érzem.
2014. febr. 6. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 ezt mondani olyan, mintha azt mondanád, hogy akinek szép tájak látványa kell az ihlethez, az nem igazi művész. bizonyos drogok ilyesmik. egy tapasztalat, egy élmény.
2014. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

Hogy egyszerűbben fogalmazzak,a művészek többsége azért valamilyen szinten eltér az átlagtól érzékenységben és képességben és még ki tudja miben. Pl van aki hangokat lát alap esetben is, na most Ő nem úgy látja a világot,mint az átlag. Viszont vannak drogok,amik hasonló élményt okoznak. Vagy van aki eleve pörög,mert a szervezete sokat termel bizonyos anyagból,ezt persze mesterségesen is lehet bevinni. Ezért tehát az a kérdés,hogy aki nagyot alkot,az úgymond alkatilag "drogos" vagy tényleg szed valamit..

2014. febr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!