Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vannak itt NÉPTÁNCosok?

Vannak itt NÉPTÁNCosok?

Figyelt kérdés
Elmondanátok, miért szeretitek csinálni? :)

2014. febr. 28. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak hobbiból néptáncolok, de azért válaszolok. :) Jó zene (főleg, ha élő zenére táncolunk), jó társaság, szép ruhák (valamiért imádok népviseletbe öltözni pár órára, olyankor egészen más embernek érzem magam), jó érzés mozogni, és nem utolsó sorban tetszenek maguk a tánclépések/mozdulatok is ( persze valamelyik kevésbé, valamelyik jobban, ez minden téren igaz). Imádom, hogy ilyen hangulatos az egész. :) Egyébként még utazni is van lehetőségünk, és fellépni, amit szintén imádok. :D
2014. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak :) én azért, mert jó ezt a stílust táncolni, változatos, a legjobb testedzés, szép ruhákban lehet táncolni, önbizalmat és valódi tudást ad, összetett rendszere van - valami dolgozathoz kell vagy mi?
2014. ápr. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is néptáncolok. Nem tudom, hogy miért szeretem. Csak. Úgy jó, ahogy van. Én egy olyan csoportba járok, amit akkor indítottak, tehát már a legeslegelső próbán is ott voltam. Jöttek közben újak, mentek el régiek, de már teljesen összeszoktunk és befogadóak is vagyunk. A suliban mindenki cikinek találja a néptáncot, de ez nem érdekel. Már öt éve táncolok, és az elmúlt 2 évben csak ez volt rendszeres testmozgás, semmi más.

Engem nem érdekelnek a fellépése, nem azért járok, hanem mert szuper. Elvarázsol, és ez a harmadik otthonom.

2014. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem is tetszik a zene, a lépések, és ez az egyetlen olyan hely ahol ellazulok és jól érzem magam (mármint társasági helyek közt). Nálunk a társaság is jó, és a fellépéseken a ruhákat is nagyon szeretem.

egyszerűen jó kikapcsolódás. :)

2015. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már 11 éve néptáncolok, és egyszerűen imádom. Tökéletes kikapcsolódás, heti 2x2 ,óra próbánk van. Nagyon jó mindig a hanulat, az ilyen társaságok általában összetartóak. Mi pl mindig megünnepeljük egymás szüli/névnapját (Zsuzsanna napi köszöntő). Rengeteg fellépésre járunk, kisebbekre, nagyobbakra egyaránt. Am a Debreceni népi együttesben táncolok, és már a legeslegelső Virágkarnevál óta jelen van ott az együttes. Ráadásul gyönyörűek a viseletek is!!
2017. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Már 12 ève táncolok, 2 ève 2 csoportban is (vagyis 2 települèsen, amik egymástól 30 km-re fekszenek, mivel az egyik ahol lakunk, a másik település pedig ahol suliba járok). Tehát hétköznapokon 2x2 óra, ès hètvègèn 2x1.5 óra. Szeptember közepètől pedig mèg +2x2 próbám lesz hétvégén, ugyanis egy harmadik csoportba is betagosodom.. :D

Azt hiszem ez elárulja, hogy mennyire szeretem, egy nèptàncos-nèpzenész családban nőttem fel, mindenki a hivatásának érzi közülünk, ès ezèrt szinte minden szabadidőm fel is áldozom, ami megmarad akkor népdalokat tanulok muzsikálnak vagy énekelni..de megéri, hiszen nem teher! :))

Egyèbkènt egy határon túli lányka vagyok.

2017. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!