Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Néptáncosok, valahol volna...

Néptáncosok, valahol volna hely nekem is 18 évnyi táncos tapasztalattal és az alábbiakkal?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányzik a néptánc, és 6 éves koromtól 24 éves koromig táncoltam, most 27 vagyok, lány.

Az a baj, hogy egy elég komoly mozgásszervi betegségen estem át az elmúlt másfél évben, most már újra tökéletes, viszont olyan gyógyszereket kaptam, plusz hónapokig aligjárnitudás, ágyhozkötött életmód, ami miatt felszedtem durván sokat, szóval most nem vagyok épp vékony. 26 kiló súlyfeleslegem lett, de nem is ezen van a lényeg.

Szeretnék újra táncolni, nem fellépni feltétlenül, csak próbálni járni, tartozni újra egy táncos közösséghez.

De nem merek odamenni sehová, mert parázok hogy kiröhögnek, hiába van 18 év tudása bennem, majd azt mondják, hogy ide csak vékonyak jöhetnek...pedig pont így tudnék visszafogyni.

Hiszen vékony voltam, nem szeretem azt, hogy most ilyen lettem, és ezzel fogyni akarnék elsősorban.

Ne javasoljatok táncházat, senkit nem ismerek ott, és az hülyén néz ki, ha laikus barátommal megyek oda, vagy más táncolni nem tudó ismerőssel, a régi együttes már szétszéledt, oda se tudok visszamenni.

Szerintetek érdemes reménykednem, hogy újra táncolhatok?

Az volt legfontosabb nekem, újra akarom csinálni!



2013. dec. 2. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
IGEN, IGEN, IGEN! A legközelebbi együtteshez csapódj, járj próbákra, ismerkedj! Én 3 hónapot hagytam ki, az is megrázó volt, azaz átérzem a helyzeted! :) Sok sikert és kitartást! Írj majd, hogy hol találtad meg a helyed! :)
2013. dec. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja,És a néptáncos közösségben nincs olyan, hogy 'nem jöhetsz mert nagydarab vagy', vagy ha igen, rossz helyen jársz. A mi együttesünkben is van igenigen nagydarab leányzó, ésinden koreográfiában benne van, és imádjuk, hiába ügyetlen kicsit :)
2013. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy :) akkor ez máshol tényleg így van ugye?

Ugyanis egyszer régen már ért negatív élmény ezzel kapcsolatosan, pedig akkor 168/64 kiló voltam, tehát tényleg a normáls súlyúak közé tartoztam. Sajnos akkoriban állandóan rajtam köszörülték a nyelvüket, mai szemmel nézve szinte hihetetlen, hogy miket megengedtek maguknak.

Nyíltan lekövéreztek, hogy nem jók rám a ruhák - miközben bőven volt minden ruhából a méretem, hiszen ez azért nem nagyméret - nem akartak velem a férfiak táncolni, párban állni, nem segítettek amikor sok ruhám volt, a többi lányét mindig cipelték, és azt is elmondták, hogy ahhoz hogy húsvétkor eljöjjenek locsolni, ahhoz nem vagyok elég karcsú - pontosan ezt mondták.

És felnőtt emberekről, huszonéves sőt harminc közelében lévő felnőttekről beszélünk.


Utána persze az egyetemen már volt normális táncosközösség, de azért ez az első "maradandó élmény" volt, talán ezért is nyergeltem át több más stílusra, nem akartam elhinni, hogy valakit, aki ráadásul nem is kövér, egy közösség, ha akar, mégis kövérnek kiálthat ki, és kiközösíthet azért mert nem anorexiás.


(Hehe, most legalább tudom, milyen túlsúlyosnak lenni úgy igazán, érdekes, most, hogy volna valós alap a "kövérségre" már nem bánt miatta senki, és le is fogyok szépen. :) )


Megkérdezhetem, merre táncolsz? Ha akarod írd privátban, bár valószínű nem egy helyről vagyunk, egyszerűen csak érdekel, hol ennyire jófejek a táncosok. :) Azért remélem, ez az együttesek nagyrészében így van, és nem úgy, ahol nekem kellett ezekkel a véglényekkel eltölteni a táncosdő egy részét.

2013. dec. 4. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!