Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő írók kézikönyve tényleg...

Kezdő írók kézikönyve tényleg hasznos?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el írni, és sok pozitív visszajelzést is kaptam. Csak hát akárhányszor elkezdem, sokszor az akaszt meg, hogy az írótechnikám nem elég jó. Nem tudom mit, hogyan kell, nincs semmiféle támaszom, vagy biztos megerősítésem. Azt remélem, hogy ez a könyv elmondja majd nekem, miként írjak hatásos, jó fejezeteket. Hogy épüljön fel... meg nagyjából tudjak valamit az írás művészetéről, egy profi tollából. Szerintetek van értelme megvenni? Tud nekem segíteni?

2014. márc. 3. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. De engem mindig hátráltatott, amikor szabályokhoz próbáltam alkalmazkodni.

Egyedúl a nyelvtant kell komolyan tudni (a helyesírás ellenörző nem talál meg mindent), mert amíg az nem megy, úgyis csak kinevetnek. Maga az írás művészet, magyarul önkifejezés. Ha nem veszed túl komolyan, csak iránymutatónak, akár hasznos is lehet.

2014. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A helyesírásomat ahogy tudom kovácsolom, mert nem szeretném ha már ezzel támadható lennék.

Nem venném túl komolyan, csak kell egy biztos valami, amire építhetem a tudásomat, amire támaszkodhatok.

2014. márc. 3. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt a kreatív írás blogomon a részletes véleményem a könyvről:


[link]


ha nem tudod eldönteni, hogy hasznos-e, vedd ki először könyvtárból.

2014. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ha már a helyesírásnál tartunk, arról is írtam:


[link]

2014. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Nekem ez sokat segített: [link]

A technikádat pedig az fejleszti a legjobban, ha írsz. Nem baj elsőre nem olyan, amilyennek a nagy könyvben meg van írva, lehet sokszor gyerekesnek vagy sablonosnak fogod találni a saját írásodat, de minden történettel, amit megírsz tanulsz valamit. A cikk szerint sokat segít, ha a karaktereid szemén keresztül nézed a cselekményeket.

2014. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!