Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnám lefesteni a...

Hogyan tudnám lefesteni a szabadságot?

Figyelt kérdés
Amatőr festő vagyok és mán napok ótta azon gonolkozok hogy hogy tudnám lefesteni a szabadságot de nemjut eszembe semmi...valami ötlet?

2014. márc. 14. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Repülő madár.
2014. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nehéz lenne lefesteni azokat amikre gondolok, de most megszállt az ihlet :D

pl: elképzeltem magam előtt egy olyan kis-totál méretű képet, aminek az alján, a földön rabláncok vannak és azontúl homályos emberi alakok sétálnak.


Vagy még ott az az elképzelésem, mikor egy vonat lesiklik a sínekről, de az emberek rajta mégis ünnepelnek.


Bár ezek inkább a zsarnokságból való szabadulást illusztrálják, de az is félsiker kérdés szempontjából :D

2014. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek :) Ment a zöld pacsi :D
2014. márc. 14. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Én vizuálisan gondolkodom, emlékszem. Amikor fogalmak, megfoghatatlan dolgok jutnak az eszembe, akkor is képeket látok. Ha ezeket a képeket le tudom írni, akkor író vagyok, ha rímekbe is szedem, költő. Ha kőből, fából ki tudom faragni, szobrász lehetek, ha vászonra festem, festő.


Ha én elmondom, mit látok, akkor az én gondolataimat képemet fogod megörökíteni a vásznon, de lehet, hogy én nem úgy képzeltem. Ha beugrik egy jó ötlet egy témával kapcsolatban, megörökítem egy festményen, mert ez az én művészetem. Ha hangokat hallanék közben, eljátszanám, lekottáznám és ez az én zeném lenne. A képeim, a zenéim az én művészeti alkotásaim, az én művészetem lenne.


Kazimir Szeverinovics Malevics posztimpresszionista festő, 1915-ben festett egy nagy fekete négyzetet. Ez az ő ötlet volt, ő festette meg! Mindegy mekkora a művészi értéke, mindegy mekkora az anyagi értéke, mindegy milyenre sikeredett, ez az ő művészi alkotása lett!


Mi lenne az, amit én képzelek el és te fested meg, azt sem tudom milyenre? Közös művészetünk lenne, vagy a tied lenne? Azt mondom, fess egy gömböt, amin csak rések, ajtók, nyílások vannak! Ezeknek a ki-bejáratoknak, még csak kerete sem legyen! Ez ám a szabadság! Tudod mit kell lefested??? Egy nagy hatalmas fehér teret!


Ebben az lenne a festő "művészete", hogy nem festett semmit, csak fehérre mázolja a vásznat, majd belemagyarázza az általa elképzelt szabadságot. Ha te mázolnád fehérre a képet te lennél a művész, vagy én lennék a művész??? Hiszen ez az én szabadságom...

2014. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kalitkabol kiszabadulo madarak :) nekem ez jutott eszembe :)
2014. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: mi lenne, ha a fehéren hagyott vásznon csak egy e börtön ablak lenne, három függőleges rács mondjuk. és az is benne lenne, hogy a kép nézője nem tudja, hogy ő néz be a börtönbe a szabadból vagy ő van bent a rács mögött.
2014. márc. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha még tudatni is szeretnéd, hogy bentről kinézel, akkor: a rács félig eltakarna egy csillagot, ha kintről benézel, akkor: a rács az asztal, vagy ágy sarkát takarná el.
2014. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)

4# - csak annyit hogy: elgondolkodtató :-) Köszi :-)

2014. márc. 15. 10:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Informatikus egy fehér galambbal a vállán, rádiò jelekkel törli ki a delete gombbal a robotok memòriáját, amik fegyvert fognak és a falhoz vanak láncolva.
2014. ápr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg felezd meg a lapot és az egyik részén egy òriási (gòtikus) templom legyen, a másikon pedig annak temető kertje. Egy sírkőn legyen egy aranyóra, a felirat pedig a táblán a második pont.

A templomra írva:

- „Megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket" (Jn 8,32).

a sírkőre:

- Bizony, bizony, mondom nektek: mindaz, aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

Egy nagy tóban is lehet egy antik óra képe, levelek alatt.

2014. ápr. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!