Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha csak 3 éve vagyok közalkalm...

Ha csak 3 éve vagyok közalkalmazott, akkor jogos hogy a 29nap szabadságomat lecsökkentsék 22 napra? Majdnem 30évet dolgoztam eddig és mivel azelőtt más területen ezért a mostani munkahelyemen elvettek tőlem 7nap szabadságot. Nem érzem igazságosnak!

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Választ küldtem magánban.
2014. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert nem is az. Törvény írja elő közszférábana a szabadságot. Nekem 28 nap szabadságom van, pedig csak 3 éve dolgozom, 27 éves vagyok.


írd meg priviben mit dolgozol, hétfőn utánanézek neked a törvényben ha gondolod. Előbb nem tudok, mert lejárt a munkaidőm és megyek haza.

2014. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra hogy jogos-e a törvény betűi adják a választ, ami nem mindig igazságos!


1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról:



56. § A közalkalmazottat


a) az „A”, „B”, „C” és „D” fizetési osztályban évi húsz munkanap,


b)230 az „E”, „F”, „G”, „H”, „I”, „J” fizetési osztályban és a 79/C. §-ban említett munkakör betöltése esetén évi huszonegy munkanap


alapszabadság illeti meg.


57. § (1) A közalkalmazottnak a fizetési fokozatával egyenlő számú munkanap pótszabadság jár. Az 1. fizetési fokozatban a közalkalmazottat e címen pótszabadság nem illeti meg.


64. § (1) A közalkalmazott fizetési fokozatát közalkalmazotti jogviszonyban töltött ideje alapján kell megállapítani.

(2)A fizetési fokozat megállapításánál a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő számítására a 87/A. §-ban foglaltakat kell alkalmazni.


87/A. §451 (1)452 E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni


a) az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,


b) a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,


c)453 a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,


d) a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá


e) a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint


f) a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,


g) az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,


h) az állami vezetői szolgálati jogviszonyban


töltött időt.

2014. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!