Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 23 évesen késő megtanulni...

23 évesen késő megtanulni hangszeren játszani?

Figyelt kérdés
Kiskoromban mindig szerettem volna, de a szüleim nem engedték, mert rosszul tanultam, nem érdemeltem meg. Viszont sokszor a fejemben van, hogy olyan jó lenne, ha tudnék valami hangszeren játszani. A gitár nekem túl kommersz, a zongora nagy, a hegedű meg kicsi:D A csellóra gondoltam, az szimpatikus. Van értelme belefogni, vagy már csak nyekergést tudnék kihozni belőle?:D Zenetanárnál gondoltam amúgy. Ilyen alap dolgokkal sem vagyok tisztában mint szolfész, kotta, ilyesmi. Amúgy a zenei hallásom azt hiszem jó, régen furulyáztam a suliban, hallás után pár próbálkozás után el tudtam játszani pár számot.
2014. márc. 28. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy késő, van aki 70 évesen szerez diplomát, vagy kezd el nyelveket tanulni, miért ne lehetne zenét is, ráadásul még fiatal vagy, tedd amit szeretnél.
2014. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Zenélés nem olyan dolog, hogy kinövi az ember... Sosem késő! :)
2014. márc. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha valakinek még van véleménye, szívesen fogadom. Előbb-utóbb azt hiszem, ráveszem magam:)
2014. márc. 28. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kicsit később kaptam rá az egészre köszönhetően annak, hogy egyrészt a zeneoktatás pocsék volt (énekórán csak énekelni tudtam, amikor kottát kellet olvasni akkor beszedtem pár karót az ötösök mellé), másrészt nem nagyon láttam olyan zenét amiben hangszert használtak volna, csak a bátyám úgynevezett drogos punkzenéi (by mostohaanyám), az egészen a Dream Theater nevű zenekar változtatott, utána jöttek az akkor épp divatos nu metal zenekarok, stb. Aztán most ott tartok, hogy egy kislemezt készítek itthon teljesen egyedül, mert nem találok hozzá embereket.
2014. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: gratulálok. Ezek szerint játszol valamilyen hangszeren? Min?
2014. márc. 28. 19:20
 6/8 anonim válasza:
Én már kis korom óta zenélek ugyan, de azt hiszem annyit én is tudok mondani, hogy hogyha jó a zenei hallásod, akkor sosem késő elkezdeni. De pl. ha valaki hamis, és felnőttként kezd el játszani, azon is lehet még segíteni, és egyébként megéri belekezdeni! ;)Ráadásul ha furulyáztál is már, az pedig mégjobb! Érdemes azzal kezdeni, mert könnyű. Én is furulyázással kezdtem de átmentem klarinétra. :)
2014. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem késő szerintem. Sőt ennyi idősen talán kitartóbb az ember és egy kis csalódás nem tántorítja el. Én 14 vagyok és hegedülök 6. éve, de most gyakorlatilag nincs időm gyakorolni meg a tanár is időnként nagyon kiborít pedig alapból stresszes vagyok, úgyhogy nem hiányzik még ez is...szóval lehet jövőre abbahagyom. Ami a szolfézst illeti, hát nem tudom, én 5 év alatt nem tudtam megszeretni. Azt a részét ami nekem kell a hangszerhez (C,D,E,F,G,A,H és ezek változatai, ritmusok, kereszt, bé stb.) azt tudom, de más szinte semmi:D Na mindegy szóval kérdés, hogy ezeket mennyi idő alatt tudod megtanulni és mennyire. Mi egy év szolfézs után választottunk csak hangszert. Egyébként elég nehéz hangszert választottál, mármint a vonós hangszer tud kínzás lenni, de szerintem menni fog, és ha kitartó leszel igenis meglesz a munkád gyümölcse, szóval hajrá!:)
2014. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!
2014. márc. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!