Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a "versekről"?

Figyelt kérdés
[link]
2014. ápr. 4. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy-kettő egészen sz.r, a többi csak nem annyira.
2014. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ilyen válasszal nem sokra menni. Legalább indokold meg, hogy miért tetszik/miért nem tetszik.
2014. ápr. 4. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ami tetszik, kérdeznek, beszélgetnek többet, de ez a fal nem jó hely.
2014. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor részletesebben.


"öngyilkosság


a szerelembe

nem lehet belehalni,

de beléd: igen."


- Ennek így nem sok értelme, illetve iszonyat dagályosan hat, amikor egymást követik a versek, melyek cizelláltan ennyi mondanak: "nagyon szeretlek".


"vásznadra


szép szín is a szürke;

ha te vagy a fekete,

s én lehetek a fehér."


- Egyszerű, mint a százas szög.


"csal-ogató


gyere közelebb,

nem bántalak.

ugye nem is fájt a halál…?"


- Egyszerűen hatásvadász, egymás mellé rakott szavak. Valószínűleg a szerző semtudja, miről szól.


"elsősegély


rubinvörös.

ne hagyd!

szerelmünk az,

mi éppen elvérzik"


- Első olvasásra azt gondoltam, a menstruálásról szól. Másodikra is.



"hiány


eszembe jutsz,

majd arcomon legördül

egy érzés irántad."


- Remélem, harmadszorra már nem sütöd el a "legördül arcomon" klisét.


"fagyhalál


süllyedő hajót elhagyni kell,

mondják,

kik még nem csobbantak jeges vízbe."


- A cím elcseszi.


"színházban



oly szép

e szerelmes színdarab.

kár, hogy ma sem én játszom."


- Ja, hát végülis jobb, ha fizetnek az embernek, hogy színházba menjen, mintha neki kell fizetnie érte...

2014. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így már mindjárt jobb. Sosem a kritikával van bajom, hanem azzal, ha valaki indoklás nélkül mond bármit is. Igazából a magam szórakoztatásra írom, de most úgy gondoltam, megkérdezem, hogy mások mit gondolnak róluk.
2014. ápr. 4. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Néha nem lehet mindent rendesen megindokolni, mert egyszerűen lehet, hogy valakinek csak simán nem tetszik, nem ad neki semmit, nem a stílusa. Én is így vagyok ezekkel a gondolatokkal, de ha nagyon meg kéne indokolni, talán azt mondanám, hogy sablonosak, klisések, és néha kicsit nem is érzem igaznak őket. Persze van egy-kettő ami tetszik, én a helyedben inkább a minőségre törekednék, mintsem a mennyiségre. Ez pl. egészen tetszik:


szilánkosan


óvatosan a törött szívvel!

még a végén mást is

megsebez.

2014. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyémántlány ***** válasza:

Vannak egészen jók is, de néha egy kicsit túl közhelyesre sikerül a dolog. Tinédzser lehetsz, aki tanulgat a szavakkal és az érzéseivel bánni. Szerintem jó úton haladsz. Ha örömöt okoz az írás, és segít megnyugodni, mikor zaklatott vagy, akkor tényleg megéri írnod. Ezek miatt kell tollat ragadni; mások véleménye mellékes.


meztelenség


fontos, hogy tisztázd,

meztelen bújsz mellém,

vagy csak ruha nélkül?


Ez különösen tetszett :)

2014. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!