Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek hozzá egy...

Hogyan kezdjek hozzá egy rajzos témakidolgozáshoz?

Figyelt kérdés
Rajzversenyre megyek és mondanak majd valamit pl. víz, rend, boldogság, harag, szóval egy elvont fogalmat és azt kell megrajzolni. Színesben nem lehet maajd gondolkodni, toll, filc, ceruza vagy szén, ilyesmivel kell majd dolgozni. A kérdés tehát az, hogy hogy kezdenétek neki? Adott a fogalom, végiggondoljátok hogy mi jut azzal kapcsolatban az eszetekbe aztán hogyan tovább?

2014. ápr. 6. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

megkapod, végiggondolod, lerajzolod.

Ennyi.

Ha tudnánk előre a témát persze, milliószor egyszerűbb lenne, de az úgy nem buli.

Ha ilyen elvont fogalmat kapsz akkor meg pláne. Figyelj az árnyalatok használatára, pl haragnál, dühnél, szomorúságnál a sötét domináljon stb.

Ja és én azt veszem észre, hogy az emberek sokkal jobban értékelik az absztrakt műveket. Szóval hogyha megkapod azt, hogy víz, akkor ne egy tengerpartot rajzolj, hanem mondjuk azt a pillanatot amikor egy csepp becsapódik a víz felszínén. Ezek általába sokkal sikeresebbek.

2014. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát egy vízcsepp nem éppen absztakt de értem, köszönöm :D
2014. ápr. 6. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Hééj senki nem mondta, hogy nem dobhatod fel absztrakt motívumokkal :D
2014. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jaa vagy ilyen elcsavart vízcsepp mint valami ördöglakat :D vizet pont nem tudok egyébként grafikus eszközökkel megjeleníteni, sebaj :D
2014. ápr. 6. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ember, ez csak egy példa volt ._.
2014. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb írd össze mi jut eszedbe a szóról,pl hogy víz. Nem csak azt,hogy önmagában mi ,hanem azt is,hogy nekünk embereknek, mit jelent. Mi a szerepe az élőlényeknél. Vagy ott van az,hogy boldogság. Hogy néz ki egy ember mikor boldog, mi az ami közvetve utal rá,hogy az.
2014. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szép szép, hogy vegyen sorra mindent, gondolja át, írja le, de

1. ott és akkor hacsak nem marhahiggadt akkor nem fog úgy fogni az agya ahogy most

2. nincs végtelen ideje elmélkedni, hogy kinek mit jelent egy szó... sőt, általában meglehetősen kevés idő van...

2014. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5-ös tudom, csak sokat beszélek általában úgyhogy néha közlök ilyen felesleges infókat is


#6 igen erre én is gondoltam, hogy összegyűjtök szavakat, kifejezéseket a témával kapcsolatban. csak annyi a baj, hogy színnel majd nem lehet dolgozni, úgyhogy valószínűleg hogy a formákkal lehet majd csak machinálni valamit :/


#7 idő az 3 órányi lesz, de igazad van

2014. ápr. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!