Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tegyek, ha most leszek...

Mit tegyek, ha most leszek okt. ban 13 és színész akarok lenni? Mi kell hozzá? Úgy tervezem hogy idén nyáron elmegyek vmi szakkörre, de hogy kezdjek neki? Vajon hány %%%%%-az esélye annak hogy híreszű színész leszek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a "híreszű színész", de egy színjátszó kör jó kezdés. Viszont azt remélem tudod, hogy a színészek 99%-a színházban játszik, és szinte ismeretlen marad. A nagyobb hírnévhez piszok szerencse kell, rengeteg munka és sok lemondás. (A tehetséget már nem is mondom, az alap.)

:)

2013. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi, és bocsi az írás miatt csak más a billentyűm
2013. máj. 21. 07:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyébként sok nagy sztár gimis vagy főiskolai színjátszó körökben kezdte. :)
2013. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen.... én mindig Selena Gomezre gondolok, hisz ő is kb. 6-7 éves lehetett mikor először színészkedett, és most ahogy néztem övé a 4. legnagyobb facebookos oldal (Rihanna, Lady Gaga, Justin Bieber és ő :) )
2013. máj. 21. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk őt a tehetsége és alkata alapján választotta ki egy jó szemű castingos. A Disney ilyen szempontból külön kategória, onnan sok későbbi sztár került már ki. De ilyen stúdió nálunk szerintem nincs, és oda is sokezerből ha egy ember bejut.


De ugye nem azért akarsz színész lenni, hogy nagy facebookos oldalad legyen? :)

2013. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először is, eszembe se jut, hogy Magyarországon éljak ha nagy leszek ;)

A másik meg nem a facebook miatt. hanem .... nem is tudom csak tetszik meg minden és lehet hogy kicsit önző dolog meg minden.... de és is sok felnőtt/gyerek példaképe szeretnék lenni :3

2013. máj. 21. 16:04
 7/13 A kérdező kommentje:
és bocsi a hibák miatt de kapkodok :)
2013. máj. 21. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban összejön a szakkör, az továbbtanulás szempontjából is hasznos lenne számodra. Ha most vagy 13 akkor még 2 éved van még a középsuliig, így van? De javíts ki ha tévedek.

Egyébként több pont is van az országban ahol dráma tagozat indítanak. Ha valóban érdekel a dolog, mindenképpen ezzel tanulj tovább már a gimiben is! Nem csak a színházi tudásod, mozgásod, hangod, beszéded vagy a játékodat fejlesztik hanem előadásokba, színházi fellépésekbe szintén beszervezhetnek, persze csak ha elég ügyes vagy. Azután jöhet a egyetemi felvételi, de az még jóval odébb van így kár is írnom róla.

Dolgok amiket most megtehetsz:

1. Ha van bármiféle beszédhibád, kérj tanácsot egy logopédustól vagy az irodalomtanárodtól (ő neki is tudnia kell segíteni, elvileg tanulta)

2. Iratkozz be szolfézs órákra, de minimum járj el énekkarra

3. Ha van lehetőséged, kezdj el táncolni, néptáncolni

4. Olvass sokat. Igazából bármit lehet mert ezzel is növeled a szókincsed. De ha néha elolvasol pl. egy Antigonét vagy Rómeó és Júliát akkor már király vagy.

5. Vegyél részt szépkiejtési- vagy szavaló versenyeken.

6. Játssz sok-sok szituációs játékot.


És nem akarlak lehervasztani, de egy színész vagy bármilyen más művész ember csak a hazai pályán tud igazán érvényesülni. Sehol másutt nem fogják megbecsülni. Nem mint megkeseredett öregember mondom ezt... de ez így van. Ott a gond, hogy te még nagyon-de-nagyon fiatal vagy és nem látod át tisztán a dolgokat.

2013. máj. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A problémáim:

1 Nem szeretek olvasni de 5-ös vagyok irodalomból és nyelvtanból (asszem, de értem és megy)

2 Sztem nem vmi jó a hangom :( és nem merek énekelni mások előtt

3 Járok szavalóversenyre/helyesírásversenyre/szövegértésversenyre

3 Régen jártam néptáncra de már nem járok, de sztem tudok táncolni ;)

De KÖSZÖNÖM, és ha kérdezhetem te hány éves vagy? O_O

Eléggé vágod :)

És ha nem valami jó a hangom akkor mit csináljak?

2013. máj. 22. 13:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen megkérdezheted. 22 vagyok. :-)

1. Azért ajánlottam az olvasást, hogy szokjad. Dráma tagozatokon rengeteg a kötelező, min. 30-40 drámát/regényt/novellát adnak ki évente. Persze tök jó, hogy nem döcögsz a magyarral, csak épp nem elég. Mondom miért. Te most vagy 12. De ha azt mondanák, játssz el hitelesen egy 30 esztendős, egyedülálló, köpcös pasast (mert van ilyen!) mit tennél? Szerintem nem tudnád megmondani, hogy mi a mai, 30-as ipsék gondja, öröme, kedvtelése. Így el se tudnád játszani őt. DE. Ha sokat olvasol, úgy sok 'karakternek' megtanulhatod a gondolkodásmódját. A játékod pedig jobb lesz.


2. Ha félsz, akkor -mint fentebb írtam- járj el énekkarba, mert ott sose kell egyedül énekelned. Viszont így rövid távon belül nem fejlődsz sehova max. javulhat kicsit a hallásod. Szerintem inkább iratkozz be egy zeneiskola ének óráira (nem szolfézsre, az más!). Ott külön foglalkozik veled a tanár ezért hamarabb felfejlődsz.


Felvételin egyébként kell énekelni, szolmizálni. Kérnek próza- versmondást. Plusz elő kell adni egy adott vagy improvizatív jelenetet, esetleg szituációs játékba vonhatnak be. Ezzel mérik fel a rögtönzési képességed, mozgáskultúrád.

Amúgy szerencséd van, mert időben észbekaptál, lesz időd a felkészülésre.

2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!