Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kik a híres mai szépirodalmi...

Kik a híres mai szépirodalmi költők és írók? (kortárs) Valamint miért érzem azt, hogy nincs sem zenéről, sem irodalomról kritika? (ez nem tartozik szorosan a témához ugyan)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Én magyarokat tudok neked írni, mert elsősorban őket olvasom. Kedvenceim: Bartis Attila, Tóth Krisztina, Nádasdy Ádám, Nádas Péter, Tasnádi István, Party Nagy Lajos. Ők szakmailag is eléggé elismertek.

2. Vannak kritikák csak keresni kell őket. Én a Revizorban, És-ben, Élet és Irodalomban, Magyar Narancsban szoktam olvasni őket. Ezekben külön rovat van a kultúrkritikának.

2014. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Remélem nem írok nagy idiótaságot, de akiket írtál azok többnyire már nem 20-as, 30-as éveiben járó alkotók. Abból mintha valamiért manapság kevés lenne. Kulturális életünk ennyire perifériára szorult volna? Ki tudja. Tán csak nem kerültek még be a köztudatba.

Még egyszer köszi az ajánlást. Utána is nézek mindjárt.

2014. ápr. 21. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó szerintem. Egyszerűen egy 20-30 éves embernek még nincs teljesen kifejlett stílusa. Ha megnézed a korábbi korok íróit, csak kevesen voltak akik fiatalon tudtak nagyot alkotni. A legtöbb művésznek erre idő kell, az írókra ez különösen igaz.

De ha mindenáron fiatal írókat, költőket keresel javaslom nézz körbe a FISZ (Fiatal Írószövetség) névsorában.

2014. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20-as 30-as elismert írók is vannak, csak egyáltalán nem közismertek, csak a szakmai körökben tudnak még róla, mert a média nem a magas kultúrának van kitalálva... az első válaszoló felsorolt pár lapot, amit érdemes olvasni, ezeken kívül ajánlom a litera.hu és prae.hu oldalakat.
2014. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!