Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Leírná valaki a könyvkiadás...

Leírná valaki a könyvkiadás menetét részletesen? Segítene nekem valaki ebben?

Figyelt kérdés

Ilyesmi dolgok nem tiszták:

- Ha készen van a kézirat, nekem kell keresnem valakit, aki kijavítja, szerkeszti vagy ez a kiadó feladata?

- Borítóval kapcsolatban ugyanez a kérdésem.

- Ha nincs pénzem magánkiadásra, van esélyem rendes kiadóknál?

- Elküldjem az egész kéziratot, vagy csak a szinopszist, aztán várjam, hogy kérik-e?


Bocsi, ha hülyék a kérdések, de egyáltalán nem vagyok jártas a témában, de nagyon szeretném, ha kiadnák a könyvem, mert van egy tervem, és ahhoz kéne.


2014. máj. 1. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Ha van pénzed, bármit megcsinálnak helyetted. Kiadják, kijavítják sok sok pénzért. Milyen típusú könyv? Ha nem hoz profitot a kiadónak, szívességből nem fogja kiadni.
2014. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ó, akkor mindenért fizetnem kéne a kiadónak? :(


14-30 éves célközönség, kicsit napló jellegű, humoros regényféle kis társadalomkritikával füszerezve.

2014. máj. 1. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de valószínű. A könyvtől függ. Ha van kérdésed privátban egyesével válaszolhatok a kérdéseidre, érdekelne
2014. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajj dejó, nagyon-nagyon köszönöm!


Szóval ha elküldöm a kéziratot egy kiadónak, és látnak benne potenciált, mitől függ, hogy mennyit és miért kell fizetnem? Ha nagyon tetszik nekik, ingyen szerkesztik, ha meg nem, akkor én fizetem? A másik gond a terjedelme, hogy szerintem túl rövid lett. 35.000 szó körül. Van olyan, hogy kicsi könyvet nem éri meg annyira kiadni? (Mert mintha a könyvmolynál valami ilyesmit olvastam volna)

2014. máj. 1. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy mi a fontos neked: az, hogy a műved eljusson a közönséghez, vagy az, hogy mindenáron elmondhasd, hogy neked megjelent egy könyved. Ha az emberek szórakoztatása a célod, akkor az írásaidat az interneten kell publikálnod először. Ezzel szerezhetsz ismertséget, és ezáltal generálhatsz igényt az esetleges könyvedre. A kiadó le se fog téged szarni, ha nincs referenciád. Egy elismert, bejáratott blog, az már referencia, és az alapján prognosztizálható a kereskedelmi siker. De én úgy látom, hogy te is minden írópalánta nem élményt akarsz szolgáltatni, hanem az egész könyvkiadás egy egotrip számotokra. A könyvkiadás logikus következménye egy fejlődési folyamatnak. Nem ez az első lépcsőfok, hanem ez a jó munkád következménye lehet. De ahhoz jónak kell lenned. Meg kell méretned magad, amire a legjobb hely az internet. Az, hogy szerinted és az ismerőseid szerint jó vagy, nem jelent semmit. Csak az idegenek véleménye mérvadó. Lehet, hogy még a középszert sem éri el az irományod. De te rögtön fejest akarsz ugrani a mélyvízbe. De ez nem így működik. A könyv is csak egy termék, amire meg kell teremteni az igényt. Ha nincs igény, nem adák ki. Kell a promóció. Régen nehezebb dolgod let volna, de most már itt az internet. Ennél jobb hely nincs önmagad felépítésére.

Tehát a kérdés: az írás szeretet, vagy a becsvágy vezérel téged? A választ magadnak add meg.

2014. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csupa olyan kérdés ami a kiadótól és a könyv milyenségétől függ. Látatlanban nehéz.

Küld el (ne az egészet) egy-két kiadónak és megtudod a választ.

2014. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van egy facebook oldalam, ahová írogatok, de csak 100 lájkolója van. Igaz, csak egy hónapos. De azt érzem, hogy ahhoz, hogy eljussak az emberekhez marketingre van szükségem, de képtelen vagyok reklámozni magam... És látom, hogy hiába jó pl az oldalam senki nem talál rá, ha nincs hirdetve. És ezt érezném akkor is, ha mondjuk egy blogra tölteném fel a könyvemet. Elolvasná, aki épp arra jár, de ahhoz nagyon-nagyon nagy szerencse kell, hogy a nulláról mindenféle reklám nélkül valami az érdeklődés középpontjába kerüljön, akármilyen jó is. Ezért gondoltam arra, hogy talán ha valaki (esetemben egy könyvkiadó) elvégezné helyettem a marketing részét a dolognak, akkor lenne esélyem. Én azonban ehhez nem értek, és nagyon gátlásos is vagyok az önreklámozáshoz.
2014. máj. 1. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!