Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most akkor ki az igazi/értékes...

Most akkor ki az igazi/értékesebb művész?

Figyelt kérdés

Aki megtervezi a művét, tehát szándékosan ábrázol valamit a háttérben, valamit meg az előtérben, játszik a stílusokkal stb.

Vagy, aki egyszerűen nekiáll, mert rájön az alkothatnék aztán csak nyomja, nem tervez csak jön.

Aztán mégis olyat alkot, ami a legtöbb embert megfogja.



2014. máj. 6. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Aki művészi értéket hoz létre, azt igazi művésznek tekintem, függetlenül attól, hogyan csinálja. Nem hiszem, hogy a módszer igazolja vagy devalválja a végeredményt.
2014. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

AZ emberek különfélék, ennélfogva az alkotási módszereik is eltérők. Az eredmény határozza meg a minőségüket, nem az alkotási folyamat milyensége. Persze nagy mű megalkotásának vannak alapvető feltételei, tehát sok hasonlóság lehet, de éppen az alkotói szabadság teszi lehetővé, hogy sokfajta módszer legyen.

Mindig a mű az, amit mérlegelünk. Amihez persze kellő szakértelem szükségeltetik. Vannak, akik ehhez komoly szorgalommal jutnak el, és akadnak, akik ösztönösen ráéreznek (tehetségek). A mű értékét viszont alapvetően a kor határozza meg. Mindig vannak stílusirányzatok, de amelyik művet több száz év múlva is értéknek tekintik, az feltehetően valóban az.

2014. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De akkor miért van az, h a legtöbb alkotásba mindig próbálnak valamit belemagyarázni?

Én igazából ezért távolodtam el a művészetektől, mert meg akarták mondani, h mit kell mondani gondolni egy műről.

Nekem sok olyan van, h egy vers valahogy teljesen mást ad át, mint ami "kötelező"

2014. máj. 6. 11:06
 4/19 anonim ***** válasza:
Tudod ,,aki nem tudja tanítja". Több éve foglalkozom komolyan művészetekkel és engem is ugyanúgy zavar ez mint téged! Az a helyzet, hogy azok az emberek akik ezt belénk akarják sulykolni, egy könyvből tanulják meg az egészet és egyszer sem gondolják végig mit is mondanak. Ezért idegesít fel engem egy olyan feladat amikor azt kérik mond el saját szavaiddal mit látsz a képen, de lepontoznak mert hogy- Nemisígyvan!
2014. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nos szerintem is az a gond,ahogy a kérdésben is benne van,hogy többféle céllal és módon alkotnak. Van olyan művész,aki tudja mit akar és szeretné rávezetni a nézőt,hogy ő is azt lássa,amit ő. Úgymond a mű közös nyelvként funkcionál a művész és a közönség közötti kommunikációban. Pl tudod,ha egy ember szomorú,akkor milyen az arca.Ha egy ilyen kifejésű embert rajzolsz oda,akkor ne várd el,hogy vidámnak értelmezzék. Persze vannak olyan mélyen bennünk lévő beidegződések,amelyek szintén segítenek a mű értelmezésében. Pl ha valaki egy sárga kört rak egy fehér lapra,akkor valószínű sokaknak a nap jut eszébe. Ez nem belemagyarázás.

Viszont ha a művész letér erről a közös dologról és személyes irányba veszi az irányt,akkor már nem lehet egyértelműen értelmezni a művet,ilyenkor maximum ő tudja teljesen ,hogy mit miért csinált,de még az sem biztos..


(szerintem)

2014. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"De akkor miért van az, h a legtöbb alkotásba mindig próbálnak valamit belemagyarázni?"


Laikus vagyok, de szerintem a művészetnek éppen ez a lényege, hogy több oldalról szemlélhető. Lehet, hogy a művész teljesen mást fejezett ki vele, mit amit neked mond a műve. Ez a szépsége!


Még egy közepesen egyszerű dalszövegnél is megfigyelhető, hogy az mennyire sokféleképpen értelmezhető. Egy topicban próbáltak belemagyarázni valamit egy ismert előadó egyik dalába, és sokan leírták, szerintük miről szól a dal. Tulajdonképpen mindegyik látásmód teljesen releváns és helytálló volt.


Egy összetettebb műalkotásnál pedig engem sokszor csak egy részlete ragad meg: egy képrészlet vagy egy versszak, vagy egy akkord. Ettől mond nekem valamit a mű egésze.

2014. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4.Igen, ez így van!

5.Van abban valami, amit mondasz, de tessék:

Nekem a tükörtojás jutott az eszembe:)

2014. máj. 6. 12:25
 8/19 A kérdező kommentje:

De egyszerre írtunk.

Vasárnap este néztem a Koltai féle Sose halunk meg c. filmet.

Most h mennyire jó vagy sem, ne menjünk bele.

SPOILER

Nekem az jött le a cím alapján az egészről, h azért nem halunk meg soha, mármint egyesek, mert tovább élünk a következő generációban.

Tehát Gyuszi bácsiból is maradt bőven Imi fiúban, ugye az elején egy kis szerencsétlen, de a végére már határozottabb, életrevalóbb.

Szal örökölt és ott él benne nem csak, mint emlék, hanem annál több.

Aztán gondoltam ránézek fórumokra.

Egyeseknek az jött le, h az öreg egész életében kergetett valamit, ami soha nem lett az övé és, h jobban járt volna, ha nem ilyen életet él.

Tőlem ez a verzió kicsit távolabb áll, de elhiszem, h neki ezt jelentette ez a mű.

2014. máj. 6. 12:31
 9/19 anonim ***** válasza:
A többféle értelmezés szerintem elkerülhetetlen egy műalkotás esetében. A sárga körös példámnál maradva,ahogy kiderült a sárga kör nem elég konkrét a naphoz. Ha kis sugarakat rajzolnék köré és húznék lent egy zöld vonalat,akkor már egyértelműbb lenne. A kérdés az,hogy nem lenne úgy túl direkt? Ha direkt,akkor nem művészi? Ha nem direkt ,akkor meg következik belőle,hogy többféle módon is értelmezhető.
2014. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen-igen.

De igazából az is lehet művészi, ha egyből felismerhető.

Bármi lehet, csak igen, nehéz eldönteni, h miért értékesebb egyik, mint másik.

2014. máj. 6. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!