Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti egyetértetek azzal megállap...

Ti egyetértetek azzal megállapítással, hogy férfi ne olvasson női írókat? (Alant az indoklás)

Figyelt kérdés
Mintha kezdeni terjedni a köztudatban, hogy azon férfiak, akik női írók műveit olvassák feminin vonásúak vagy a saját nemükhöz vonzódnak. Valami olyasfajta vélekedés is kezd mostanában elterjedni, miszerint a férfiak nem vívódó alkatok, nincs lelkük, lelke a nőknek van. Mélységesen nem értek ezen állításokkal egyet (nem is tőlem származik), de kíváncsi vagyok az ellene vagy mellette szóló érvekre.
2014. jún. 6. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus Zsidó szexista duma,hogy összeugrassza a nemeket és fokozza a gyűlöletet.
2014. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel a kérdést konkrétan pl. Frankenstein rajongó férfiaknak. Meglátnád mennyire feminimen verik be a képed.
2014. jún. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt én értem. Nem is a saját véleményemet posztoltam ide ki. Egész egyszerűen mintha benne lenne a köztudatban az, miszerint az írás, az irodalom a férfiak privilégiuma.

Amit mostanában szintén hangoztatnak, hogy férfi nem vinnyog, vívódik. Pedig időnként nem biztos, hogy mi férfiak vagyunk az erősebb nem. De lehet erre ti férfiak, akik ide írtok egy erős igent mondtok.

Viccet félretéve a gender kutatók is azon az állásponton vannak, miszerint minden átértelmeződik a maszkulin diskurzuson keresztül.

2014. jún. 7. 02:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Értelmes ember még véleményezni sem hajlandó ilyesféle állításokat, inkább csak elszomorodik, amiért olyanokkal él együtt, akik a kérdésben szereplő nevetséges elveket hangoztatják...
2014. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen körökben hangoztatják ezt. Én anno betévedtem 1,5 évre magyar szakra az egyetemen, de soha nem találkoztam ezzel a felfogással.

Ezt max. egy nagyon hímsoviniszta (az irodalom a férfiaké) vagy ellenkezőleg férfigyűlölő (a férfiaknak nincs lelkük) emberek körében tudnám elképzelni. De ezek elég szélsőséges megnyilvánulások.

2014. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A második állítás abrszurdum, sosem hallottam, de az elsőt igen. (Ettől még hülyeség.) Úgy vélem, más állhat a hátterében: a romantikus, erotikus "nyálregényeket" többségében nők írják, és mivel ma ezek erősen terjedőben vannak (újra), a "nőírót" megint kezdik a "romantikus könyvek szerzőjeként" használni. Márpedig ezek nem éppen maszkulin közönséget céloznak meg. Viszont az ilyen regények szerzői után általánosítani minden női szerzőre és kijelenteni, hogy egészséges férfi nem olvas női írót, butaság.
2014. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csicsky ***** válasza:

Mit gondolsz, Agatha Christie krimijeit hány férfi olvasta?


Amúgy az tény, hogy a nők érzékenyebb lelkületűek, a lelkiség jobban jellemző rájuk, mint a férfiakra.


Arról nem tudok, hogy egy ilyen előítélet terjedne a köztudatban, én ilyesmivel nem találkoztam még (lehet hogy le vagyok maradva?).

2014. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a megállapítás több dolog miatt hibás szerintem.

1) nem minden nő ugyanolyan, ahogy nem minden férfi sem - létezik olyan nő által írt regény, amiben nincs vinnyogós lelkizés, és olyan férfi által írt regény, amiben van; ugyanígy az olvasók sem teljesen heterogének

2) nem értem, hogy miért baj, ha pár férfi azért olvas tipikusan női nő által írt regényeket, hogy mondjuk belelásson a női lélekbe; attól nem lesz nőies (ugyanúgy, ahogy pl. ha bűnözők vallomásait szívesen olvasom, nem feltétlen van bennem bűnözői hajlam, csak érdekel a gondolkodásuk)

2014. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!