Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színésznőnek készülök, studiós...

Színésznőnek készülök, studiós vagyok és kezdem érezni, hogy meg kellene tanulnom játszani valamelyik hangszeren. Lírai alkat vagyok, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Amire eddig gondoltam: fuvola, gitár,zongora.


Olcsón kivitelezhető hangszer kellene, amin gyorsan meg lehet tanulni játszani



2014. jún. 11. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel azt írtad, hogy olcsó és gyorsan tanulható kell, ezért a gitárt semmiképpen sem ajánlom, kivéve ha a gyorsba belefér egy minimum 10 év. A zongora könnyebben tanulható, viszont elég drága lenne beszerezni. A fuvoláról nem tudok nyilatkozni. Bocsánat, hogy nem segítettem túl sokat, de úgy éreztem, ezekkel fontos tisztában lenned.
2014. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gitáron az alapokat viszonylag gyorsan meg lehet tanulni és elég univerzálisan használható, lehet kísérő és szólóhangszer is, jól hordozható és viszonylag olcsón lehet hozzájutni, akusztikusan is szépen szól.


A fuvola tanulhatóságát nem tudom, de az önmagában elég ritkán szól jól, kivéve, ha már tényleg jól tud valaki (Ian Anderson pl.) szintén jól hordozható. árát nem tudom.


Zongora szerintem elég nehezen tanulható, bár alapvető akkordokhoz, mint a gitáron, talán itt is elég viszonylag rövid idő. Ez is jó önállóan és kísérőhangszernek is, viszont a hordozhatósága nem az igazi (persze lehet kis szintivel is csinálni, de egy valamirevaló csak kierősítve és áramról szól). Az ára gondolom inkább drágább.


Szóval én a gitárt javaslom.

2014. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kéne a gitárhoz 10 év. Nyilván nem bonyolult klasszikus darabokat vagy pörgős metál szólókat akar játszani. Arra, hogy saját dalokat írjon vagy ismertebb számokhoz kíséretet játszon, elég pár tucat akkord ismerete, azt meg ha elég szorgalmas, fél-egy év alatt el lehet sajátítani.
2014. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a gitár alapjait kellő szorgalommal simán el lehet sajátítani pár hónap alatt. :)
2014. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem az alapokra gondoltam, hanem ha tényleg akar Tudni gitározni, ahhoz sok idő kell.
2014. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gitárvirtuóz akar lenni, hanem színésznő, akinél csak egy kiegészítő, hogy tud valami hangszeren.

Ebből elég nyilvánvaló, hogy a 10 év erős túlzás...

2014. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!