Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Létezik olyan, hogy egy rajz...

Létezik olyan, hogy egy rajz az eredeti kép PONTOS mása?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de én most arra gondolok, hogy pl. rajzolnék egy űrhajót, tele sok-sok mütyürrel meg fénnyel, és mivel eléggé maximalista vagyok, azon gondolkodtam, hogy tud-e valaki úgy rajzolni, hogy minden 100%-ban hű legyen az eredeti képhez..?
2014. jún. 14. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a fotorealizmus, vagy a hiperrealizmus. :)

De hogy 100 %-ig megegyezzen? Szeretném hinni hogy lehetséges, mert én maximalista vagyok, legalábbis e téren.

2014. jún. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletben nincs akadálya, csak éppen teljesen felesleges valamit lekopírozni.

Esetleg az jelenthet problémát, hogy közben elmozdul valami az eredeti helyéről, akár te ülsz arrébb egy centit, akár az állvány billen meg... És máris nem pontos.

2014. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 100%-osan pontos más azt jelenti, hogy atomról-atomra megegyezik a két képet alkotó részecskék mennyisége, struktúrája. Elméletben létre lehet hozni ilyet, a gyakorlatban viszont még nagyon messze vagyunk az ilyen szintű technológiától.


Ha viszont nem ennyire pontos másra gondoltál, akkor előbb meg kellene beszélni, hogy mekkora hasonlósági szinttől nevezünk valamit "100%-osan PONTOS másnak".

2014. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
tökéleteset szerintem nem lehet alkotni, bár nekem is ez a célom a hiperrealizmussal.
2014. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!