Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtommal a legrégebbi írásos...

Tudtommal a legrégebbi írásos emlék örökmozgó tervről a Bhaskara's wheel 1159-ből, de sehol nem találom, hogy milyen dokumentumban szerepel és ábrát se az eredeti rajzról. Nincs fönt sehol az eredeti?

Figyelt kérdés

2014. márc. 9. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A Google képkereső egy csomó képet dob ki róla.

De szerintem golyókkal nem működhet soha. Viszont üreges hengerekkel, azaz hegergyűrűkkel, aminek nagyobb a tehetetlenségi nyomatéka... Ki tudja, talán Orffyreus hengereit ezért nem engedte megérinteni a végein, hátha kiderül amit most írtam.

2014. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
persze tele van a net, kb. mindenhol ugyanazzal az egyszerű kis számítógépes grafikával, az nyilván nem az eredeti, hanem valaki készítette később, tudom is hogy melyik honlapról származik, de az eredeti rajz érdekelne, ami az eredeti könyvben van! Vagy esetleg valaki tudja biztosan azt, hogy nincsen rajz a könyvben, csak szöveg? Sajnos csak a szanszkrit köteteket találtam és elég macerás átlapozni a sok ezer oldalt, mivel szanszkritül nem tudok még azt sem tudom melyik kötetben lehet, vagy melyik fejezetben.
2014. márc. 20. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!