Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fessek akvarell festékk...

Hogyan fessek akvarell festékkel úgy, hogy száradás után ne legyen hullámos a papír? Hány g-os papírt használtok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, lehet, hogy a papír súlya nem megfelelő? Hiába veszek 200 vagy 300g-os akvarell papírt, ha megszárad a kép, egyes helyeken hullámos lesz... :(

Videón olyan technikát is láttam, amikor az egész papírt vízbe merítik, megszívja magát és így festenek rá, mégsem lesz hullámos... Mit csinálok rosszul?


2014. júl. 1. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akvarellezek sokat,de egyszer festettem pamutból készült papírra,az nem hullámosodott .

Viszont a 300g-snek elégnek kéne lennie.

A hivatalos eljárás az,hogy bemeríted(nem túl sokáig,nem forró vízben,de mindenhol ázzon át) vízbe a papírt,majd rárakod egy felületre (ezt még később) és ott kicsit felitatod a felesleges vizet róla, leragasztod enyves (barna ) ragasztószalaggal a szélein, teljesen körbe,majd hagyod,hogy megszáradjon.Na most mivel tág állapotban lett rögzítve a papír és annál tovább már nem képes tágulni,így meg fog feszülni és sima lesz.

Nekem sajnos az a tapasztalatom,hogy farostról lejön a ragasztó,a fa rajztáblán meg rajta marad.

Láttam külföldi oldalakon,hogy van aki odakapcsozza a felületre,de nem fa felületre,hanem valami habosított műanyag félére.

Olyat is láttam,hogy valaki leszorítja fém lemezekkel a szélén.

Sajnos most a legjobb megoldás a rajztábla+ragasztó.

Remélem más is válaszol a kérdésre,mert engem is érdekel mi a legjobb.ű

Egyébként az enyves ragasztóval ragasztott szegélyből szikével szokták kivágni a képet,mert a papírról viszont sehogy se akar lejönni.

Amit még szoktak,hogy körbe ragasztják egy sima könnyen leszedhető ragasztóval is ,hogy legyen egy fehér szegény a barna ragasztós rész és a kép között , de sajnos az obis szalagok nem jönnek le könnyen.

Tehát amivel nekem bajom van

- mi az ideális felület ragasztásra és/vagy kapcsozásra , utóbbi nekem szimpibb

- a másik,hogy milyen ragasztószalag jön le könnyen a papírról



amit írtál,olyasmit láttam hogy bemeríti és vizesen hagyja és rárakja egy műanyag,vagy üveglapra és folyamatosan nedvesen tartja ,amíg dolgozik..

2014. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Ki is próbáltam én is így vízbe mártva és egyáltalán nem hullámosodott a papír! :)


Ragasztani én egy barkácsboltban vásárolt, Schuller Ekhar márkájú papír ragasztószalaggal ragasztottam, az akvarellpapírnak semmi baja nem lett, viszont a fa rajztáblámról leszedte a felső réteget több helyen is... :S érdekes...

Viszont üveg vagy műanyag lapon biztosan jól működne ez a módszer...


Köszi még egyszer! :)

2014. júl. 3. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2014. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!