Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit rajzoljak? Imádok rajzoln...

Mit rajzoljak? Imádok rajzolni és valamennyire tudok is Embereket nem tudok, nagyon szörnyen szoktak sikerülni. Általában állatokat vagy disney állat szerepőket szoktam rajzolni. Esetleg van valami ötlet, hogy mit rajzoljak

Figyelt kérdés
válaszaitokat előre is köszönöm 13/L
2014. júl. 6. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is így vagyok vele, állatot simán, viszont embernél a pálcika ember minden tudományom :D

Most éppen egy szürreális baglyot rajzolok :)

De szeretek lovakat is, vagy párducokat. Valami ilyesmit ha van kedved...? :)

Vagy próbáld ki magad tájképekben, esetleg fantasy képek?

2014. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is lovakat szoktam(ló mániás vagyok xD), de már nagyon sok lovas rajzom van és szeretnék valami újjat...nemrég egy barátnőmnek rajzoltam a szülinapjára egy tigriset pasztellkrétával...kiváncsi vagy rá?
2014. júl. 6. 15:05
 3/9 anonim válasza:

Az egyik ismerősöm legutóbb evvel a csodával drukkolt elő: [link]


Szerintem próbálj valami hasonlót készíteni :D Biztos lefoglal majd egy ideig ;)

2014. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mutathatod, legalább kapunk egy képet arról, hogy kb mennyire megy és tudunk ajánlani :)
2014. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na, ő lenne az:

-pasztellkréta

-A2. es rajzlap

kb. fél nap munka :)

[link]

2014. júl. 6. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szép:) Aranyos nagyon, A2 az komoly vállalkozás, kell hozzá a kitartás. Én is szoktam néha de az általában több napos, mert időközben ráunok, mondván, hogy majd holnap folytatom :D

nekem tetszik. Persze lehetne jobb, kb minden kép lehetne jobb, de nekem bejön, pláne 13 évesen nem rossz:)

2014. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jah, ott az első lábát nagyon elrontottam meg egy kicsit el is siettem :/

De most már kitaláltam, hogy mit rajzolok és éppen azon dolgozok..ahogy kész leszek felrakom :)

Addig is vélemény erről a digitális munkámról? :)

[link]

2014. júl. 6. 16:52
 8/9 anonim válasza:
Tűz ki egy célt gyakorold az emeberkét és az is olyan gyönyörű lesz mint az A2 rajzlapon a tigris
2014. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit mindig elbizonytalanodok, mit is válaszoljak egy efféle kérdésre, amivel kapásból nem bántom meg azt, aki kérdezi. Mert az egyik válaszom az lenne, ha nem tudod, mit akarsz rajzoni, akkor ne rajzolj! A másik az, mindegy mit, csak gyakorolj! Én úgy szoktam, hogy ha tudom, hogy rajzolni akarok, de nincs ötletem, akkor azzal foglalkozom, ami nem megy. Kifejezetten tanulmányrajzok készítésére fordítom azt az időt, és kicsit minimalizálom a csupán hobbiból rajzolt firkák készítését. Mire gondolok? hogy ha nincs ötleted, akkor ne Disney karaktereket rajzolj, hanem rajzold a saját kezed, keress csendéletbeállításokat, rajzolj szobabelsőt, utcaképet. Hordj magadnál vázlatfüzetet, és skiccelj amíg a buszra vársz (az emberalakok amúgy is egy jó téma), skiccelj, ha hosszú a sor a boltban, uszoda öltözőjében (nem a lányokat, hanem a szekrénysorokat különböző szemszögekből).

Menj el állatkertbe vagy olyan helyre, ahol állatok vannak, és próbáld meg lerajzolni azokat, ne zavarjon, hogy mozognak, próbálj minél gyorsabban rajzolni. Estleg eruza helyett tollal vagy olyan eszközzel, amit nem lehet javítani. Próbálj ki új eszközöket!

Emberábrázoláshoz nagyon hasznos könyv ez: [link]

Könyvtárban megtalálod, ha komolyan foglalkoztat a rajz, akkor meg érdemes tanárt is keresni. (Sokszor hasznos az is, ha csatlakozol különböző rajzos csoportokhoz online felületen, például Facebookon vannak komolyabb és komolytalanabb rajzos csoportok.)

Illetve van egy a Deviantarton is, ahol kifejezetten lehet kérni építő jellegű kritikákat. [link]

2018. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!