Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A konkrét másolásnak van...

A konkrét másolásnak van értelme, segít a rajzolásban?

Figyelt kérdés
Másolás alatt azt értem, hogy konkrétan átrajzolom a formát (a nyomtatott képen) nagy vonalakban, és azt utána kiegészítem a tényleges rajzon. Utána pedig befejezem a rajzot. Grafitról van szó és nem tudom tökéletesre rajzolni, amit szeretnék és tudom, hogy ez nem várható el, pláne ennyi gyakorlás után és ezért nem rajzolok semmit. Az árnyékolás egész jól megy viszont, ha nem tudom megrajzolni azt amit, akkor nincs is mit árnyékolni, kitölteni színekkel, tónusokkal. Szeretnék megtanulni rajzolni csak van egy olyan érzésem, hogy ha ezt így csinálom, akkor ez nem fog sikerülni. Persze, már sokszor próbáltam saját magam, de sosem lett elég jó a végeredmény, ahhoz, hogy ne a szemetesben landoljon. Ilyenkor teljesen el is megy tőle a kedvem. Gondolkodtam szakkörön, de már próbáltam és szégyellem, hogy valamit elrontok, nem sikerül. Rosszul érzem magam mikor látom, hogy másoké mennyivel szebb, de már attól is, ha látom, hogy mennyire élvezik és tetszik nekik a végeredménytől függetlenül, ezért nem rajzoltam, amitől csak még rosszabb lett és szerintem most is ez lenne a helyzet, de a jelenlegi sem jó... Vagy adjam fel?
2014. júl. 21. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Már attól is a sírás kerülget, mikor a felnőttek, szülők megdicsérik a kisgyerek pálcikaemberes, napocskás rajzát. Már úgy érzem, hogy én vagyok a legbénább a világon.
2014. júl. 21. 21:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebből akarsz megélni, vagy csak úgy?


Ha csak úgy akkor ne add föl.

Ha ez lenne az álomfoglalkozásod, akkor gondold át.

2014. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Segít abban,hogy pontosabb legyél.(szerintem)


Viszont a képről rajzolást a tanárok nem szokták igazi rajzolásnak nevezni,mert valós 3d tárgy leképezéséről van szó. Csak másolásnak hívják.

Simán másolni könnyebb és más,de lehet belőle tanulni.

2014. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából szeretném, ha majd ez egy amolyan "fizetés kiegészítés" lenne, de nem ebből szeretnék megélni. Szeretnék főiskolára/egyetemre menni, a mérnöki és az orvosi is megfordult már a fejemben, de még nem körvonalazódott bennem, még van időm eldönteni. A restaurálás is érdekel, de szerintem az nem egy biztos munka. Bár ma már nem lehet tudni, hogy mit érdemes tanulni, kezdem azt hinni, hogy a munka, a megélhetés egyre kevésbé függ az készségektől, a végzettségtől. Kifejezetten rajzoló, grafikus, festő nem szeretnék lenni, de egy állás mellet szívesen csinálnám, hobbiként, de örülnék, ha komolyabban (kiállítás) menne. Ez még elég messze van, pláne ilyen kilátásokkal. Leginkább az a baj, hogy ennyire rosszul érint a kudarc és félek már megpróbálni is mert lehet, hogy rosszul sikerül, ez nem jó motivációnak...

2014. júl. 21. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokan gondolkodnak így,ezért egyre kevésbé lehet ebből pénzt csinálni.
2014. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából a hozzáállásodon kéne változtatni. Meg kell tanulnod nyugodtnak maradni, és nem elszomorodni azon, hogy a felnőtt kedveskedik a kisgyereknek, hogy az örüljön. Igen, semmi másról nincs szó, mindössze felvidítják ezzel a kicsiket. A kicsik nagyon örülnek a dicséretnek, és ha alaptalan, akkor is komolyan veszik, ezért dicsérik a felnőttek gyakran a kicsiket. És mivel te nagyobb vagy, gondolják neked nincs akkora szükséged erre. Ne vedd a szívedre, ezzel nem téged akarnak elszomorítani. Egyébként mutatnál egy-kettőt a rajzaid közül, hogy nagyjából lássam, milyen szinten rajzolsz? :)
2014. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen a végét el se olvastam eddig, de most megmondom.

1, döntsd el,miért akarsz rajzolni

2, döntsd el,mennyit energiát akarsz bele fektetni

3, mindig magadhoz képest nézd mit érsz el

2014. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!