Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Photoshopban lehet színezni...

Photoshopban lehet színezni fekete-fehér rajzot?

Figyelt kérdés

Élethűen szoktam rajzolni (azaz nem mesefigurákat vagy ilyesmi), legtöbbször portékat de néha csendéletet is, viszont mind fekete-fehér.

Megkértek rá, hogy készítsem el színesben is. Egyszerűbb lenne bevinni a gépbe és photoshopban (vagy más programban?) kiszínezni, de nem igazán ismerem az ilyen programok használatát, nem is tudom, lehet-e színezni vele mindent. Mert jó, mondjuk arcot vagy almát biztos, de pl. hajat lehet?


2014. júl. 23. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak te nem fogsz tudni. Az már egy jó belépő, hogy papírra tudsz rajzolni, de gyakorolni kell a digitális rajzot is, kell egy jó rajztábla és stylus. Ugyanúgy, mint papíron, az eredményeket a gyakorlat hozza majd, függetlenül attól, hogy Photoshopot, Gimpet vagy más rajzprogramot használsz.
2014. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is csináltam már ilyet, persze az eredmény nem lett olyan szép, mintha eleve színesbe csináltam volna:

Fekete-fehér

[link]

Színes

[link]


De ha neked ilyen szinten megfelel, akkor használd te is a Photoshopot...amúgy láthatod, hogy a tónusozáson is csináltam változtatásokat a Photoshop segítségével, de mivel ez egy karikatúra, nem olyan nagy baj, ha rosszak a textúrák, mint mondjuk egy csendéletnél, és egyébként is hanyag munka volt részemről, szóval ha kicsit több energiát fektetsz bele, akkor jól is kisülhet :)

2014. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!