Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a tubusban lévő aquarellt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem akvarellt, tubusos, Louvre márkájú, hozzávaló akvarell lappal. Nem teljesen egyértelmű azonban, hogy hogyan kell használni. A lapot kell bevizezni vagy a festéket feloldani vízben?


Lenne valaki olyan kedves, és leírná nekem, mi is pontosan a menete az akvarellfestésnek?


Köszönöm szépen előre is!



2014. aug. 5. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lapot célszerű kifeszíteni- bevizezed, táblára ragasztod, megvárod amíg megszárad. A festéket oldd fel vízben , különben nagyon tömény, de így is használhatod. Vizes papíron szét fut a festék, szárazon megáll. Erre nincs szabály, próbálgasd, találj rá a számodra tetsző stílusra. Javasolnám a tömbös aquarellt, a pannon márkájú nagyon jó és sokáig elég.
2014. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos keverőpalettákon van rá hely,ahova a festéket kinyomod.

[link]

2014. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget, szuperek vagytok! <3
2014. aug. 6. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az akvarellfestés menetéről találsz itt kisfilmeket, sokféle van:

https://www.youtube.com/watch?v=hClWO3YIOsY

A tubusból keveset nyomj, fémdobozba, vagy kis üvegbe, mert lezárva használható máskor is. A szín árnyalata attól függ, mennyi vizet keversz hozzá. Jó papír kell, 200-300 grammos akvarellpapír, hogy ne hullámosodjon, és jól "fogadja a vizes festéket. Maradjon a papír fehérségéből is, attól élő az akvarell (fehéret nem használnak ált. az akvarellfestők)

2014. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A menetéről.

1, előrajzolást ekkor érdemes megcsinálni,mert így nem a nedves papírt karcolja,mert akkor sérülékenyebb.

2, meríted a papírt ,majd kicsit puha ronggyal nem letörlöd,hanem felitatod a felesleged és utána feszíted ki

3, kifeszítés néhány módja:

-enyves ragasztóval (barna és nyálkás ..)

-megfelelő alapra (sajnos még nem találtam meg mi lenne az) rákapcsozással

-feszítő keret alkalmazásával (jó drága és fix mérethez jó csak)

4, belső keret felragasztása

Könnyen leszedhető ragasztószalagot érdemes használni. A célja az,hogy legyen egy fehér szép szegélyed,mikor kész a kép, így önmagában is mutatós + keretezésnél lesz kereted,mivel a feszítés során a ragasztós vagy kapcsos részből jobb kivágni a lapot.


5, festés folyamata

Erről sok anyag van,de pár dolog.

4 fő módja van .


nedvesen nedvesre - szétfolyik a festék, szép összefolyásokkal jó hátteret lehet csinálni


Szárazon szárazra - éles kontúrt eredményez, főleg a végén használják


Szárazon nedves - ekkor előfordul,hogy feloldódik az alsó réteg és foltos mintát hagy,ami olyan karfiolos.


Nedvesen száraz - ha még nem száradt meg ,akkor növelheted a szín intenzitását


Itt nézz körül:


[link]

[link]

2014. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm, nem számítottam rá, hogy ilyen kimerítő válaszokat kapok, nagyon hálás vagyok! Mostmár igazán csak rajtam múlik minden. ♥
2014. aug. 11. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!