Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A versemről elmondanád a...

A versemről elmondanád a véleményedet?

Figyelt kérdés

Imádlak


Imádom hangod, mely úgy érzem, megnyugtat,

Imádom szemed, mely feledteti a múltat.

Imádom simításod, mely könnyeden ellazít,

Imádom forró csókod, mely egészen megvadít.


Kérem a sorsot, hogy hozzon össze mindent,

Hogy tervezze meg azt, mely most még nincsen.

Kérem, fújjon el rosszat s leheljen jót,

S fedjen sötét fátyol alá minden egyes szót.


Egy éjjel közepén törjenek elő e szavak,

Sodorják el a fátyolt, mely mostanra elszakadt!

Érzékeny érintések képében lássunk minden mondatot,

A fekete foszlányok alatt várjuk a holnapot.


Bújj hozzám, ölelj át, szorítsd magadhoz derekam,

Ne maradjon kettőnk közt sziget, mely lakatlan!

Finom tapintásoddal simítsd végig testem,

Édes ajkaidon száradó csókokkal érintsd meg lelkem.


Érzem közelséged, e pillanatban megfagy bennem a vér.

Türelmetlenül neked esnék, de most nem lehet még.

Ajkam finom arcodhoz, majd nyakadhoz emelem,

Végig futnak kicsiny kezeim remegő, édes testeden.


Tökéletes pillanat lenne? – gondolnánk ezt közben.

Szemünk ekkorra régen elveszett e különös ködben.

Számunkra olyan e vágy, mint a láng a villámnak,

Szavam hirtelen elakad, s halk sóhaj közben megsúgom:

Mennyire imádlak.


Imádom hangod, mely teljesen megnyugtat,

Imádom szemed, mely elfeledtette a múltat.

Imádom simításod, mely édesen ellazít,

Imádom forró csókod, mely vágyóan megvadít.



2014. aug. 10. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem stimmelnek a szótagszámok, sok a ragrím, van ahol nem is rímel. Dolgozz mér rajta
2014. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon naiv...
2014. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem pedig tetszik. Vannak benne olyan részek, ahol annyira jól tényleg nem jön ki, de úgy összességében szép. Belőlem mély érzelmeket váltott ki, bár most eleve ilyen passzban is vagyok.

Szerintem folytasd a versírást, ügyes vagy már most is! :)

2014. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszönöm a véleményedet. Ez egy régen írt versem. És már változtatni nem akarok rajta. Amolyan első versek között. De köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a problémákra, épp ilyen választ vártam, aki ért hozzá és komolyabb véleményt mond. Tehát köszönöm szépen. :) Ez a vers úgy hiszem már marad ebben a formátumban, de újabb verseknél majd jobban odafigyelek ilyen részletekre is, melyekre nem mondhatom, hogy apró, mert tényleg fontos lenne. Véleményem szerint az újabb verseimen már látszódik a fejlődés, ott figyeltem a szótagszámokra és a rímekre is. :) (Ezeket a hibákat régebben én is felfedeztem, de mivel még sosem mutattam a verset hozzá értőnek, így nem voltam benne biztos. De jól láttam.)

2014. aug. 10. 20:30
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Igen, a vers témája valóban igazán naiv. De szerintem szükség van ilyenre is. Mi is lenne a világból naivitás, álmodozás nélkül? Ezek a saját érzelmeim, amelyeket pár éve vetettem papírra, de a mai napig élnek. Remélem továbbra is ilyen naiv maradhatok. :) (Egyébként elég sok realista versem van. Ez az ábrándozás kicsit más, néha jól esik ez is.)

2014. aug. 10. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a poet.hu oldalt. Felteheted a verseidet, hozzáértők, és a többi író is értékelheti a verseket.
2014. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!

Köszönöm a kommenedet. Jól esett, hogy neked tetszik, már a maga hibáival. :) És hogy érzelmeket váltott ki, ez külön kedves, még ha ilyen passzban is vagy. Mint már mondtam, ez egy régi versem, folyamatosan írok, ha ihletet kapok rá éppen. (Ez a folyamatos kb. 2-3 havonta egy vers, de, ha éveket nézünk...) Mindenesetre köszönöm.

2014. aug. 10. 20:55
 8/10 A kérdező kommentje:

lpatrikl!

Köszönöm, megnéztem az oldalt, valóban jó! :D Csak kíváncsi vagyok, mennyire aktív. Nem is gondoltam, hogy van ilyen. Köszönöm mégegyszer! :)

2014. aug. 10. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire aktív, én csak magamnak írogatok, de nővérem nagyon szereti az oldalt. Két éve egy versre egy nap alatt több reakció is érkezett. Nem hiszem, hogy azóta elfogytak róla az emberek.
2014. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik,az utolsó előtti versszak volt kicsit nem oda illő,de amúgy jó lesz!:)
2014. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!