Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen oldalak vannak, amelyek...

Milyen oldalak vannak, amelyek regényírással kapcsolatosak, segítik elsajátítani az írás fortélyait?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, melyek hasznos tanácsokat adnak, színvonalasak, tudnak újat is mutatni, régóta működnek, és az amatőr írók is kedvelik őket, onnan csemegéznek, ha kérdésük van.

Nagyon szépen köszönöm!



2014. aug. 11. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Írónak SZÜLETNI kell, nem csinálódni. Olvass sokat és ha van tehetséged, az megjelenik, ha nincs, akkor senki sem fog neked adni.
2014. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tehetség az, amivel születni kell, a technikát meg kell tanulni. Kezdetnek itt van ez: [link]
2014. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt szeretem, és ez frissül is, nem úgy, mint a Boncnok.


[link]

2014. aug. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló,

én értem, hogy írónak születni kell, de ha már tehetségünk van valamihez, akkor azt fejlesszük! Mert hiába születsz jó írói képességekkel, mert az nem elég, senki nem születik perfekt írónak. És igazad van, hogy rengeteget kell olvasni, és rengeteget kell gyakorolni, DE! nem mindegy, hogy hogyan gyakorolunk. Azzal is lehet fejlődni, ha egyfojtában mindenféléket irogatunk, és azzal is, hogy mások tapasztalait olvasgassuk, abból merítünk (nem, nem ihletet, senem ötleteket) TUDÁST a történetünkhöz. Mert írni - akár írónak születtél, akár nem - TUDNI kell. Ez is olyan, mint bármelyik más művészet: hiába születsz festőnek, ha nem fejleszted magad minden lehetséges módon, nem sajátítod el a festés technikáit (hogyan ábrázolj bármit, legyen élethű, hogyan árnyékolj...), akkor elvész a tehetség.

Az a te dolgot, hogy hogyan írsz regényt (segítséggel vagy anélkül), nem kell belekötni abba, hogy más hogyan akarja fejleszteni magát.


Másik két válaszolónak meg nagyon szépen köszönöm!

2014. aug. 12. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!