Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki könyvet akar írni...

Ha valaki könyvet akar írni egy bizonyos témában, akkor hogyan tud eredetibb történetet megírni? Ha elolvas egy csomó, hasonló témában íródott könyvet, vagy ha inkább egyet sem olvas el a saját sztorija előtt az adott témában?

Figyelt kérdés
Ugye ha elolvas egy csomót, akkor tájékozottabbá válik, mások írásaiból tud meríteni, esetleg ötleteket is lophat, de ezzel elveszhet az igazi eredetisége a dolognak. Ha viszont nem olvas el más műveket az adott témában, akkor azt kockáztatja, hogy egy olyan történetet ír meg, amelyet már előtte más, vagy akár mások is megírtak már.

2014. aug. 3. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
És az miért baj, ha olyan történetet ír meg, amelyet már más is?
2014. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a rossz hír, hogy ész is kell hozzá. Anélkül nem fog menni.


Habár például ott van Nora Roberts vagy Nemere István: egyikük sem tud írni és egyetlen önálló ötletük nem volt soha, mégis sikeresek. Vagy legalábbis sok könyvük megjelent.

2014. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1.: Az igazán ütős dolgok mindig az új dolgok, az újdonságok.


#2: Igazad lehet... Én Nemerét kiskoromban olvastam, de sosem volt olyan érzésem, hogy koppintásokat, újrafeldolgozásokat olvasnék. Végül is csecsemőnek minden vicc új :)

2014. aug. 3. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, ha nagyon jól ismeri a műfaj könyveit, tudja, hogy mi működik és mi nem, és vannak ötletei, hogy hogyan lehetne még jobb egy-egy történet.
2014. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
(Jó tanács) ..... Ne írj drámát. Én egyszer írtam......nem tudtam utána nyugodtan aludni. xD
2014. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát ha nem ismered egy adott műfaj, zsáner irodalmát, pont hogy akkor sanszos, hogy olyasmi fog eszedbe jutni, ami másnak már eszébe jutott. Ha viszont olvastál jópárat, akkor tudod, mi az ami már ki van lőve, vagy akár ugyanazon az ötleten csavarhatsz még egyet, megvilágíthatod más szemszögből.
2015. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csodálom, h. azok az opciók még nem jöttek elő, hogy

a) ha sokat, sok mindenkit olvastál, akkor az ő ötleteikből fogsz kiindulni, azokat 'írod át'

b) saját élmények alapján írj (mondjuk ahhoz sokat kellett látni, élni, tapasztalni - nagy magasságokat, mélységeket, katarzisokat, drámákat megélni)

Ha ez utóbbi megvan, akkor stílussal elegyítve jó sztorik jöhetnek ki a tolladból.

(Nekem sajnos - szerencsére nagyon mozgalmas életem volt, van, és már elkezdtem egy regényt, de nagyon lassan halad... Jó párat olvastam a műfajból, és az egyik 'mű' végeztével arra a megállapításra jutottam, h. ilyet én is tudnék. Már csak be kellene fejezni + jó szerkesztőt és kiadót kellene találni.

2017. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!