Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portrét szoktam rajzolni,...

Portrét szoktam rajzolni, általában másolni képről. Hogy rajzoljak le jól egy kitalált portrét?

Figyelt kérdés

Tehát csak fejbõl rajzolom, kitalált személyrõl.

A válaszokat elõre is köszönöm!



2014. szept. 4. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni a fej és az arc részeinek a szerkezetét. Ezt sok művészeti anatómia könyv másolásával és élő modellekről való rajzolással teheted meg, meg persze nem árt, ha van segítséged, egy tanár, aki néha korrigál, és megmutatja, mit hibázol.


Ajánlott irodalom:


- Gottfried-Bammes összes, de főleg Wir zeichen den Menschen


- Barcsay: Művészeti anatómia


Az előbbi mindenképpen fellelhető neten, csak be kell írnod a keresőbe.

2014. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. szept. 4. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:

én képzőművész vagyok. nem tartom jónak a 2d-ből 2d-be másolást. tanulj meg rendesen rajzolni.

kockológia után koponya, majd modell.

közben nézegess anatómia könyveket, de őszintén szólva nem látom értelmét az anatómia könyv másolásának.

nem fogod 2dből igazán megérteni, az csak egy plusz segítség.

Ha igazán érted a fej szerkezetét és arányait, akkor bármikor le fogsz tudni rajzolni egy fejet magadtól.

Ez évek munkája.

szerintem nagyon szórakoztató.

sok sikert!

2014. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :D
2014. szept. 7. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!