Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki tud rajzolni, az festésben...

Aki tud rajzolni, az festésben is tehetséges?

Figyelt kérdés

2014. szept. 11. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Van aki inkább grafikus, van, aki pedig festő alkat. Az előbbiek szeretnek ceruzával, éles vonalakkal, nagyon friss felületekkel dolgozni, a festő típusok pedig a szenet, pasztellkrétát preferálják, és ceruzával is festői hatást tudnak adni egy képnek.
2014. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább festeni szeretek,rajzolni nem nagyon tudok,illetve nem is szeretek,csak amennyi szükséges a festmény vázlatához.
2014. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Igazából fogalmam sincs, hogy én melyik kategóriába tartozom. Szeretnék megpróbálkozni a festéssel is, de míg nem tudom hogy megy, nem akarok kidobni rá pénzt.
2014. szept. 11. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Én szeretk rajzolni, elvileg jól is rajzolok, de ahogy feste, az valami katasztrófa. Egyszerűen nem megy, nem tudok normális vonalat húzni ecsettel, egy nagy randa massza lesz a festésből, ha megpróbálkozom vele.. no meg nem is szeretek igazán festeni. Rajzolni pasztellceruzával szoktam, ritkább esetben grafittal, más eszközt nemigen használok.

Suerintem próbáld ki a festést, hátha megtetszik, de ezt tényleg csak akkor fogod érezni, ha megpróbálkozol vele. Sok sikert!:)

17F

2014. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Kicsit félek, hogy nekem se fog sikerülni, mert eddig abban a hitben éltem, hogy aki jól rajzol, az jól fest, de majd mindenképpen kipróbálom :)
2014. szept. 11. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Nem kizart, de nincs kozvetlen osszefugges. Noveli a valoszinuseget, de nem 100%ra noveli azt.


Udv R.

2014. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Más, de vannak átmenetek.

A festésnél a legtöbbet az olajfestés adja olyan értelemben,hogy festői eszközök tekintetében. Van felületminta (látszódnak az ecsetvonások), vannak színek és rétegek, lazúrok.

Ha ezt nézem,akkor ezeket mind tudni kell kezelni festés esetén,de az akvarell teljesen más és a rétegeket és máshogy kell kezelni.

Tehát még az sem mondható el,hogy aki akvarellezni tud az olajjal is tud festeni,vagy fordítva (bár szerintem az akvarell sokkal nehezebb) .


Van egy lassú mód .

szén->pasztell->akril->olaj

Ezt csak azért írom le,mert a szénnel a tónusokat felületszerűen tudod gyakorolni.

A pasztell már a színeket is behozza.

Akrilnál már bejön hogy festéket keversz , ecset, vászon stb..

Olajnál pedig a lassú száradás, vastag festék stb..

(Igaz akrillal is lehet vastagon,de adalékkal )

2014. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, sokat segítetteket! :)
2014. szept. 13. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!