Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a versről?

Mit gondoltok erről a versről?

Figyelt kérdés

XXI. század


Én láttam de ö nem nézett.

Felvágtam, de nem vérzett.

Köszöntem, de hallgatott,

Nem vagyok csak egy agyhalott.


Láttalak titeket amint kedvtelésből szívtok,

Kiröhögitek a koldust, és akiket nem birtok?

Kövessétek vakon a trendet és a divatot.

Majd a lövészárokban rádöbbentek kik vagytok!


Ugráljatok csak át éjjeleket betépve,

Részegen csinált gyereked hátha a kukában lesz felejtve.

Suli helyett lógj csak el a kocsmába,

Segítek majd, hogy fojtsad magad alkoholba.


Ez az, hajrá! Ordibálj csak anyáddal,

Élvezd, ahogy kicsordítód könnyeit a szavaddal.

Majd csak rádöbbensz ha ö már neked nincs,

Hogy soha nem létezett nála nagyobb kincs.


Egy eltévedt gondolat hátha majd eszedbe juttatja,

Hogy az ital, és a drog karriered fel nem javítja.

Ha majd kiállsz kéregetni tehetetlenséged érezve,

Megszánlak téged pár apróval ha az utcán végzed csövezve.


Vátoztatnék, de nem lehet.

Ezért inkább csak lehunyom a szememet.

Ha majd nem hallod szüleid boldog szavait.

Rájössz te, hogy nagyon elrontottál valamit.



2014. szept. 29. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A következőket gondolom.


Pozitívum: a téma aktuális, még ha nem is értek egyet vele, de az most nem lényeges (mármint az általánosító címmel nem értek egyet, meg hogy csak a fiatalokat szidod, holott a 21. századnak tagja minden generáció, aki él most), és jó, hogy nem próbálsz régies lenni. sokan a tankönyvi költőket olvassák csak, és azt hiszik, olyan szavakat kell beleírniuk, hogy "nékem", és társaik.


Negatívum: igazából nem vagy tehetséges. van egy-két eltalált rím, de alapvetően a rímek nem rímelnek (igen, ez egy paradoxon, de érted, mire gondolok), a dallam, a ritmus is eltér, megtörik.

Egyedül az 1. versszaknak van meg a dallama, viszont tartalmilag nem nagyon illik a többihez, és formailag sem, bár ha erre lenne okod, nem volna baj. Úgy értem, ha a forma alátámasztaná a mondanivalót. De nem teszi, mert a rímekkel is gondban vagy, alapvetőbbek itt a gondok.


Sajnálom, ha megbántódtál.

2014. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj, tudjuk, rohadt mai fiatalság, földi pokol, Sátán eljő, fantasztikus, lépjünk már tovább.

Egyáltalán nem látod reálisan a világot, vagy ha téged efféle emberek vesznek körül, akkor nem jó körökben forogsz. De duzzogás és szapulás helyett például megtanulhatnál helyesen írni - ugye az nem hátrány, ha már verset írsz.

Ja, és nem ártana tehetséggel a birtokodban újjászületned sem.

2014. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint vers nem tetszik. Rapszövegnek viszont simán elmenne, Deniz jutott róla eszembe, ő feszeget hasonló témákat.
2014. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk második, a te válaszodban vicces a valódi válasz és a sértettségből fakadó "frappánsat beszólok" mondat aránya. :)
2014. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!