Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet hiperrealisztikus...

Hogyan lehet hiperrealisztikus rajzot készíteni ceruzával?

Figyelt kérdés

Van egy két rúd szenem, de igazából a ceruzát is maszatoltam, de pár hete már erről is lemondtam.


Próbálkozom a keresztvonalkázással, körözéssel, tudom kicsit elnagyolom, de még most sem értem-tudom, hogy hogy lehet olyan rajzokat csinálni csak ceruzával mint pl, Franco Clun aki állítólag ceruzával rajzol.


Eddig 8 óra munkámmal ezt csináltam pár hónapja, igaz ezen is szinte mindenhol zsepit/fültisztítópálcikát használtam elmosásra.


[link]



Egyébként már olvastam Betty Edwards jobb agyféltekes rajzolás c. könyvét is.



2014. okt. 6. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Első körben nagyon sokat kell tanulni s gyakorolni rajzolni. OK, valamilyen szinten már állsz, de azért még bőven van hova fejlődni.

Az igazi, ha tényleg megtanul az ember rajzolni, másolni szerintem lényegesen könnyebb és sokan nem is tartják művészetnek, ha az ember csak másológépként tud működni.


Amit a rajzodat illeti, ha azt tökéletesíted, az még mindig csak egy nagyon jó ceruzarajz lesz. Franco Clunt nem ismerem, de láttam olyanokat, akiknek a rajza nem is tűnt ceruzarajznak, inkább kiváló fotónak... Ennek a titkaihoz én még bőven apró vagyok, amúgyis a művészi vázlatokat csodálom, ahol látszanak az egyes vonások, ráadásul roppant egyszerű, de fantasztikusan kifejező és művészi :D

2014. okt. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, és tudom hogy van hova fejlődnöm.


Viszont a másik nagy gondom a vázlat, elkezdés,stb de még sose volt tökéletes.


Illetve szinte mindig látom, hogy youtubeon a foto/hiperrealisztikus rajzoknál is ha ceruzával rajzolják is akkor is "maszatolnak".

2014. okt. 7. 08:25
 3/17 A kérdező kommentje:

De mitől lesz olyan mint egy fotó?

És eket egyáltalán ceruzával rajzolják?


Mert azt tudom, hogy sokan szénnel rajzolnak,amivel nagyon jó portrékat lehet csinálni.

2014. okt. 7. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem bunkóságból, de előbb tényleg tanulj meg vázlatokat, arányokat rajzolni, az arc elemeit jól elhelyezni, mert rettentően el van csúszva.

Aztán majd ráérsz a fotorealisztikussággal foglalkozni. Senki nem profiként kezdi, az alapokat meg kell tanulni. És én ebből a rajzból az szűröm le, hogy neked azokból még vannak hiányosságaid.


Keress hasonlókat, nem csak arcra, mindenhez találsz.

[link]

2014. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és persze én is tudom hogy vannak elég nagy gondjaim:D


Azt nem tudom, hogy hogy tudnám gyakorolni ezeket?


Rajzolok tovább arcokat, így fejlődök, vagy elkezdek térbeli elemeket rajzolni, pl. gömb,kocka, gúla, stb?

2014. okt. 7. 10:04
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha nem mennek az alapok,akkor az összetett dolgok se fognak - ilyesmiket szoktak mondani a rajztanárok.

Persze ha nem akarsz feltétlen realisztikus dolgokat rajzolni,akkor az anatómia kevésbé szükséges. Az hogy mennyire,az rajtad áll,de az ilyen agyféltekéseket nem tartom jónak,mert az egyediség és a lényeg elvész ..

2014. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ahha, (egyébként ment a zöld pacsi)


most újrarajzoltam egy kb. fél-egy hónapos rajzot:


ez a régi:

[link]


és ez az új:

[link]


távolabról:

[link]


Nem tudom, hogy hogy csináltam most, de ha olyan 1,5-2 méterről nézem szó szerint olyan mint egy fotó:D Bár ezt így fotón keresztül annyira nem látni. (bocs a rossz képért, nem igazán jók a fényviszonyok)

2014. okt. 7. 12:50
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Sok ember azt hiszi a szemével - itt most itt nem az jön,hogy igazán a szívével lát az ember -, de igazából az AGYUNKKAL látunk. Rá kell venni az agyunkat,hogy a valóságot lássa. Szóval amikor a színeket is nézik az emberek. Milyen a fehér fal? Hát minden,csak nem fehér. Attól függ milyen a fény és milyen színű tárgyak veszik körbe. Ha csak simán ránéz valaki,nem veszi észre,mert az agya nem figyelő módban van,ezért rá kell erőltetni,hogy vegye észre. Másrészt az agyunk átver az arányokkal is,mert van amit csak azért látunk nagyobbnak,mert a mellette lévő akkora. Szóval nem árt meggyőződni róla,hogy tényleg úgy van,ahogy.
2014. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, néha egy idő után veszek észre én is ilyen hibákat a rajzomon.


Pl. pár napja kezdek egy portrét, de még a 3. újrarajzolásnál(vázlat) sem veszem észre, hogy hiába rakom középre a szemeket(mert ugye valóságban ott van, és ezt megpróbálom alkalmazni az ilyen törvényszerűségeket) nem jó,mert a képen kicsit lejjebb van, mert nem egy egyszerű szembenézeti portré volt.:D

2014. okt. 7. 13:25
 10/17 anonim ***** válasza:

Ja tudom milyen:) Sajnos sok idő kell hozzá,bár ez relatív kinek mennyi. Viszont a profi tanár kapásból berajzolja egy képzelt fejbe a csontokat,hogy mi hova esik és miért nem jó ott ahol van .. hallottam már ilyenről és el is hiszem.

Én se tartok ott,inkább a színekkel foglalkoztam többet:)

2014. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!